Підтримати проект
Геращенко: Путін , в кращих традиціях гібридної війни
05 ВЕРЕСНЯ 2017 12:45

Перша віце-спікерка Верховної Ради України, представниця української сторони в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо Донбасу Ірина ГЕРАЩЕНКО розкритикувала рішення президента Росії Володимира Путіна щодо внесення його країною проекту резолюції до Ради Безпеки ООН, яка передбачатиме розгортання на Донбасі миротворчої місії ООН, інформує TrueUA.

За її словами, пропозиція ПУТІНА, що миротворці ООН мають буnи розташовані виключно на лінії зіткнення на Донбасі, є недопустимою. «Миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію, аби моніторити безпекову ситуацію і демілітаризацію, їхній мандат має закінчуватися на україно-російському кордоні», - заявила ГЕРАЩЕНКО у своєму Facebook у вівторок, 5 вересня.

За її словами, лінія зіткнення – «це не український кордон, тому не може бути й мови про миротворців виключно вздовж лінії дотику». «Кремлівські сценарії й спроба підміни понять, спотворення самої ідеї миротворців не пройдуть», - зауважила ГЕРАЩЕНКО.

У свою чергу, представниця України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної гррупи Ольга АЙВАЗОВСЬКА заявила, що заява Путіна є «спробою не стільки перехопити ініціативу України, скільки девальвувати саму ідею». «Згодом, звісно, виявиться, що й миротворцями мають бути переважно росіяни, що, на думку РФ, буде цілком логічним кроком», - додала вона. АЙВАЗОВСЬКА вважає, що Україні варто запропонувати свій проект резолюції Ради Безпеки ООН, мобілізуючи всіх міжнародних партнерів.

Нагадаємо, раніше у вівторок Володимир ПУТІН доручив міністерству закордонних справ РФ внести на розгляд РБ ООН проект резолюції, яка передбачала би розгортання миротворчої місії ООН на Сході України. Згідно з його позицією, ці сили «повинні перебувати на лінії розмежування і ні на яких інших територіях», а рішення цього питання має відбутися лише після розведення сторін і відведення важкої техніки, і це, за словами Путіна, «не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, «ДНР» і «ЛНР».

 

Політика, 05.09.2017 12:45