Данило Гетманцев. Джерело: "Слуга народу"

Гетманцев пояснив, чому не можна проводити мобілізацію за "зарплатним принципом"

Можливість бронювати людей від мобілізації залежно від сплати податків виводить на поверхню низку дискримінацій. У такому разу "бідні будуть воювати за багатих".

Таку заяву зробив голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише "Інтерфакс-Україна".

Посадовець переконаний, що будь-який ценз в питанні мобілізації крім тих, що вже є в законі, підриває дуже важливий принцип справедливості пожертви, який є основоположним принципом країни, яка воює. 

"Якщо цього принципу не буде, то втратиться сенс для людей захищати країну. А майновий ценз — це найгірший ценз, який можна застосувати в цьому контексті, бо не будуть і не можуть бідні воювати за багатих", — зазначив Гетманцев.

За його словами, якщо не призивати до війська людей з високими зарплатами, то треба чесно зізнатися, що не будуть мобілізовані працівники банківського сектору чи страхових компаній, топ-менеджмент підприємств, а будуть мобілізовані підприємці та рядові наймані працівники.

"Будь-які такого роду підходи породжують цілу низку дискримінацій, наприклад, дискримінації по професіях, бо є галузі, де нема таких високих зарплат, або дискримінації за посадою, бо нема такого підприємства, де звичайний робітник отримує ненабагато менше, ніж директор — це ж офіційна статистика", — зазначив він.

Гетманцев підкреслив, що в Україні середня зарплата у 2023 році — 18 тисяч гривень. 

"Це також дискримінація з місцем проживання, бо в селах зарплата нижче, та й у різних регіонах країни доходи різняться. Або на прифронтових територіях зарплати взагалі мізерні, бо там бізнесу нема та велике безробіття. Ця ціла низка дискримінацій нівелює цю з першого погляду прекрасну ідею "відбілення" заробітних плат. Тож, на перший погляд, мені вона повинна була б сподобатися, але ні, занадто великою ціною це може датися", — резюмував посадовець.

Раніше з'явилась інформація, що Мінекономіки розробляє перелік пріоритетних сфер, працівники яких при сплаті високих податків зможуть отримати бронь від мобілізації.

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроект №10449 про посилення мобілізації. Рішення ухвалили 243 народні депутати.

Додамо, за совами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії законопроект про мобілізацію буде змінений до другого читання у залі Верховної Ради. У нардепів виникло багато запитань до окремих його пунктів.

Також повідомлялось, що згідно з новим законопроектом про мобілізацію, до лав Збройних сил дозволяється залучати засуджених за їхнім бажанням. Проте Міністерство юстиції пропонує більш радикальні кроки, наголошуючи, що захист держави є обов’язком.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 15.02.2024 17:34