У п'ятницю, 5 січня, християни відзначають другий Святвечір (Голодна кутя) напередодні Водохреща. Згідно із традицією цього дня, коли на небі з'являється перша зірка, родина сідає до святкового столу, на якому обов'язково мають бути пісні страви.
Про головні обряди, традиції та звичаї, яких варто дотримуватись у цей день читайте у матеріалі TrueUА.
Від ранку господині готуються до Святої Вечері. З появою першої зірки уся сім'я збирається разом та накриває стіл 12 пісними стравами. Важливо, що цілий день, аж до святкової вечері, не можна було нічого їсти.
Головною стравою вечора є кутя — варена пшениця з маком, медом, волоськими горіхами та родзинками. Мак і горіх — символ достатку та родючості, а мед — символ міцного здоров'я та добробуту. Також серед традиційних страв: вареники, грибна юшка, голубці, риба, гриби, капуста, квасоля, узвар, пампушки, капусняк, вінегрет.
Фото: Depositphotos
Обов'язково на святковому столі мають бути свічка, сіль та часник, який кладуть на чотири кути столу під скатертину, щоб відігнати від родини злих духів. Це символ очищення від гріха, який отруює людське життя, символ родючості та здоров’я.
Святий Вечір починається молитвою і запалюванням різдвяної свічки. За столом в жодному разі не можна сваритися, сперечатися і лихословити. Після вечері починають щедрувати та зустрічати дівчат та жінок, які співають українські обрядові пісні, бажаючи господарям кожного дому щастя та достатку в Новому році.
Нагадаємо, раніше ми публікували усі свята, які припадають на січень 2024 року. У перший місяць Нового року українці будуть святкувати День пам'яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів, День Соборності України, Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, День пам'яті Героїв Крут.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими