Індія різко зменшила замовлення на військове обладнання російського виробництва. Наразі країна наростила закупівлі у західних постачальників.
Як повідомляє Bloomberg, це є суттєвою зміною політики для країни, яка традиційно покладається на зброю з Москви.
Так, за даними джерел видання, плани Індії та Росії спільно розробляти та виробляти вертольоти та новітні винищувачі були відкладені на деякий час. Зокрема, пропозиція Москви щодо оренди атомного підводного човна для навчання індійського екіпажу також навряд чи буде реалізована.
"Два військові кораблі та батареї для протиракетного щита, які були замовлені до війни проти України, є єдиними невиконаними позиціями, які Нью-Делі ще не отримав від Москви", — додає Bloomberg.
Відомо, що Індія, яка є найбільшим у світі імпортером зброї, все менше купує в Росії. Згідно з березневим звітом Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, лише 36% імпорту зброї в Індію надійшло з Росії минулого року, порівняно з 76% у 2009 році.
"Рух Індії до відмови від російської зброї підкреслює зусилля прем’єр-міністра Нарендри Моді щодо постійного зменшення своєї залежності від Москви, попри те, що його уряд продовжує купувати дешеві енергоносії у Росії та надавати дипломатичну підтримку російському диктаторові Володимиру Путіну", — зауважує видання.
Водночас Індія наблизилася до оборонної орбіти Сполучених Штатів Америки, покращивши відносини з Вашингтоном саме тоді, коли Дональд Трамп виграв президентські вибори. Зазначається, що Індія наразі більше купує у західних компаній і намагається самостійно створювати зброю за підтримки США та Франції.
Згідно зі звітом Дослідницької служби Конгресу США, з 2018 року Індія уклала контракти на суму близько 20 мільярдів доларів на американську продукцію. У жовтні ця країна уклала угоду на суму понад три мільярди доларів. Йдеться про постачання 31 безпілотника великої дальності, виробленого американським оборонним гігантом General Atomics.
"Державна компанія Індії Hindustan Aeronautics Ltd та General Electric Co також близькі до підписання угоди про спільне виробництво удосконаленої версії реактивних двигунів для наступного покоління військової авіації", — зауважує Bloomberg.
Нагадаємо, у жовтні офіційні делегації України й Індії провели зустріч, на якій обговорили перспективи співпраці країн у сфері оборонної галузі промисловості. Міністр із питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін наголошував, що Київ та Нью-Делі є стратегічними партнерами.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими