У неділю, 1 березня, внаслідок влучання іранської балістичної ракети в ізраїльському місті Бейт-Шемеш кількість загиблих зросла до дев'яти осіб. Рятувальники, які працюють на місці трагедії, вилучили тіло ще однієї загиблої людини з-під уламків зруйнованої будівлі.
Про це повідомляє видання The Times of Israel.
Як зазанчає видання, іранська ракета поцілила у житловий район міста, спричинивши масштабні руйнування. Внаслідок вибуху повністю знищено будівлю синагоги, а також зафіксовано суттєві пошкодження громадського бомбосховища та навколишніх приватних будинків.
Мер Бейт-Шемеша Шмуель Грінберг повідомив, що наразі встановлюється доля ще 20 жителів району, з якими досі не вдалося встановити зв'язок. Посадовець наголосив, що відсутність зв'язку не обов'язково свідчить про їхню загибель, проте ситуація залишається напруженою.
"Можливо, ми просто поки що не можемо їх знайти, але ми робимо все можливе", — заявив Грінберг журналістам безпосередньо на місці ракетного удару.
Попередній контекст:
- Ізраїль розпочав атаку на Іран у суботу, 28 лютого. У центрі Тегерана пролунало декілька потужних вибухів. Своєю чергою, ізраїльський уряд оголосив надзвичайний стан через очікування іранських дій у відповідь.
- Водночас американський президент Дональд Трамп заявив під час спеціального виступу, який тривав понад вісім хвилин, що США знищать ракети Ірану та зрівняють його ракетну промисловість із землею. Також планується знищення іранського флоту.
- У відповідь під атакою Ірану опинився не лише Ізраїль. Тегеран обстріляв військові об'єкти США в Бахрейні, Катарі, Йорданії, ОАЕ, Кувейті та в Саудівській Аравії.
- Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що наша країна підтримує іранський народ на тлі загострення ситуації в регіоні та звинуватила режим у Тегерані в терорі та репресіях. Водночас відомство закликало українців негайно залишити територію Ірану через загрозу безпеці.
- Велика Британія, яка нині головує в Раді Безпеки ООН, 28 лютого на запити Франції, Бахрейну, Колумбії, Китаю та Росії скликала екстрене засідання Радбезу.
- У Євросоюзі заявили, що підтверджують "непохитну відданість забезпеченню регіональної безпеки та стабільності" на Близькому Сході.
- Президент України Володимир Зеленський, коментуючи події на Близькому Сході, заявив, що справедливо надати іранцям шанс позбутися "терористичного режиму і гарантувати безпеку всім народам, які постраждали від атак з Ірану".
- Інформаційна агенція ісламської республіки (IRNA) в ніч на 1 березня підтвердила, що верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї загинув унаслідок ракетних атак США й Ізраїлю.
- Іран офіційно оголосив про початок безпрецедентної військової відповіді на ліквідацію верховного лідера країни Алі Хаменеї. Корпус вартових ісламської революції (КВІР) готує удар, який, за його заявами, має змінити хід історії на Близькому Сході.
- Видання The Washington Post написало, що впродовж тривалого часу Ізраїль і Саудівська Аравія наполягали на обстрілах Ірану. Лише після їхнього лобіювання американський президент Дональд Трамп усе ж наважився віддати наказ про масштабну повітряну атаку.