1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
ISW: Росія публічно заявляє, що хоче миру, не пропонуючи при цьому жодних власних поступок
Фото: росЗМІ

ISW: Росія публічно заявляє, що хоче миру, не пропонуючи при цьому жодних власних поступок

Росія продовжує публічно заявляти, що хоче миру, не пропонуючи при цьому жодних власних поступок, що різко контрастує зі поступками, які вже запропонувала Україна. 

Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). 

Агентство Reuters 9 березня повідомило, що дві офіційні особи США заявили, що США планують використовувати американо-українські переговори 11 березня в Саудівській Аравії "частково для того, щоб визначити, чи готова Україна піти на істотні поступки Росії, щоб покласти край війні". 

Одна з офіційних осіб США заявила, що Україна не може одночасно сказати "Я хочу миру" і "Я відмовляюся йти на компроміс з чого-небудь" на майбутніх переговорах. Інший офіційний представник США заявив, що США хочуть "побачити, чи зацікавлені українці не просто у мирі, а у реалістичному світі". 

Financial Times 9 березня повідомила, що невказані офіційні особи, поінформовані про майбутні американо-українські переговори, заявили, що Україна запропонує Росії часткове припинення вогню для ударів з використанням безпілотників великої дальності та ракет та бойових дій у Чорному морі. Українське видання Suspilne повідомило 10 березня, що джерело, знайоме з позицією української делегації, заявило, що Україна також запропонує обмін військовополоненими. Українське джерело відзначило, що ці пропозиції "реальні для швидкої реалізації" та "контролю". 

"Президент України Володимир Зеленський вперше запропонував припинення вогню у повітрі та на морі 5 березня, і Україна пропонує такий вид припинення вогню, який є простішим і не потребує тривалих переговорів чи складного процесу моніторингу. Припинення вогню вздовж тисяч кілометрів складної лінії фронту, що характеризується безліччю "сірих зон", де лінії двох сил розмиті, було б надзвичайно складно узгоджувати та контролювати", — йдеться у зведенні ISW.

Зеленський також кілька разів вказував, зокрема у своєму інтерв'ю Fox News 28 лютого, що він готовий піти на поступки територією, членством України в НАТО та власним перебуванням на посту, щоб забезпечити справедливий і стійкий мир.

Російські офіційні особи, навпаки, продовжують повторювати вимоги президента Росії Володимира Путіна на 2021 та 2022 роки. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив в інтерв'ю журналу "Нові регіони Росії", опублікованому 10 березня, що будь-яке майбутнє мирне врегулювання має "викорінити" "корінні причини" війни. Лавров визначив "корінні причини" війни як передбачувані "загрози безпеки Росії з українського та західного напрямів загалом", які викликані розширенням НАТО на схід та передбачуваним "винищенням" українським урядом всього, що "пов'язане з Росією та "русскім міром", включно з російською мовою, культурою, православ'ям.

"Лавров аналогічним чином визначив передбачувані "першопричини" війни наприкінці грудня 2024 року, і риторика Кремля на цю тему не змінилася за два з лишком місяці, навіть після початку двосторонніх переговорів між США та Росією у лютому 2024 року", — пишуть аналітики ISW.

Повторювана риторика Росії про "першопричини" війни та постійне повторення її конкретних незмінних вимог різко контрастують із гнучкістю, продемонстрованою Україною.

Нагадаємо, за даними аналітиків ISW, російські війська закріплюють свої успіхи в Курській області та, ймовірно, готуються до атаки на Суджу найближчими днями. Водночас Сили оборони проводять власні контратаки та посилюють угруповання на території ворога.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама