План "Коаліції охочих", яку очолюють Велика Британія та Франція, може забуксувати через позицію Сполучених Штатів Америки. Допомога Україні з безпекою після припинення вогню залишається головною темою обговорень європейських лідерів.
Таку інформацію оприлюднили аналітики видання Bloomberg. За інформацією джерел журналістів, коаліція не змогла отримати жодних твердих зобов'язань від Білого дому щодо надання гарантій безпеки.
Міністри оборони групи зберуться в НАТО 10 квітня на тлі дебатів між Лондоном і Парижем про те, чи потрібна миротворчим силам "підтримка" з боку США. Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер дав зрозуміти, що такі сили залишаться життєздатними тільки за гарантій безпеки з боку США.
Європейські лідери намагаються отримати свою роль у переговорах під керівництвом США про припинення вогню в Україні.
"Велика Британія та Франція намагалися переконати Дональда Трампа запропонувати авіацію, прикордонне спостереження та розвідку замість військ, але президент США відмовлявся брати на себе такі зобов'язання відтоді, як план презентували йому два місяці тому", — йдеться в матеріалі видання.
Британські чиновники наполягають, що це залишається істотним компонентом коаліції — групи союзників ЄС, НАТО та тих, що не входять до НАТО, які погодилися підтримати Україну.
"Має бути підтримка з боку США, оскільки гарантії безпеки США — це "єдиний спосіб" ефективно утримати Росію від повторного нападу на Україну", — цитують медійники заяву Стармера, озвучену в лютому, коли план тільки формувався.
Як відомо, близько 15 країн підтвердили свою готовність надати війська для забезпечення безпеки в Україні. Хоча НАТО не бере безпосередньої участі, Канада й Австралія входять до списку країн, які запропонували свої війська для роботи разом із європейськими.
Нагадаємо, що 5 квітня президент Франції Еммануель Макрон і премʼєр-міністр Великої Британії обговорили роботу "Коаліції рішучих". Тоді вони детально торкнулися питання розміщення військового контингенту в Україні.