«Катарська криза»: Макрон і Меркель закликали зняти блокаду

16 ВЕРЕСНЯ 2017 14:11

Канцлер Німеччини Анґела Меркель (Angela MERKEL) та президент Франції Еммануель Макрон у п'ятницю, 15 вересня, закликали Саудівську Аравію та її союзників на Близькому Сході припинити блокаду Катару, яка триває з червня цього року.

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.

У п'ятницю емір Катару Тамім бін Хамад Аль ТАНІ відвідав Берлін та Париж, де зустрівся з лідерами ФРН та Франції.

«Ми із занепокоєнням спостерігаємо, що навіть за сто днів після початку цього конфлікту досі не проглядаються жодні варіанти його розв'язання», - заявила Меркель після зустрічі з катарським лідером, цитує агентство dpa.

Вона наголосила, що Німеччина підтримує посередницькі зусилля Кувейту та Сполучених Штатів Америки для вирішення катарської кризи, проте водночас зауважила, що Берлін не має намірів підтримувати жодну зі сторін конфлікту.

Після завершення візиту до Берліна Аль Тані відправився до Парижа, де зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Після зустрічі лідер Франції закликав Саудівську Аравію, Бахрейн, Єгипет та Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) до «якнайшвидшого» зняття блокади проти Катару.

За його словами, від цих обмежень потерпає населення Катару, тому їх потрібно невідкладно скасувати.

Макрон також висловив занепокоєння, що криза навколо Катару "загрожує регіональній стабільності" та «підриває нашу колективну боротьбу з тероризмом», інформує агентство AFP.

Саудівська Аравія, Бахрейн, Єгипет та ОАЕ на початку червня 2017 року звинуватили Катар у підтримці тероризму, розірвали з ним дипломатичні відносини та припинили повітряне та морське сполучення з еміратом.

Саудівська Аравія - єдина країна, з якою Катар межує на суходолі - закрила сухопутний кордон, припинивши таким чином постачання будь-яких товарів до цієї країни зі своєї території.

Події, 16.09.2017 14:11