Європейський Союз заявив, що новий пакет заходів, спрямованих на обмеження потоку палива, виготовленого з російської сирої нафти, набуде чинності лише в січні 2026 року, що зменшить деякі побоювання щодо того, що вони посилять ринок дизельного пального в регіоні, який вже стрімко зростає.
Про це повідомляє Bloomberg.
У юридичних документах ЄС йдеться, що заборона на російську нафту набуде чинності 21 січня наступного року та вплине на продукти, отримані в третій країні з російської сирої нафти. Це сталося після оголошення в п'ятницю про те, що група наполягатиме на обмеженні імпорту нафтопродуктів, зокрема дизельного пального, які виробляються в третіх країнах з використанням російських барелів.
"Цей захід фактично є забороною одного з основних обхідних шляхів санкцій щодо російських постачань. З моменту набрання чинності обмежень великі покупці московських барелів, такі як Індія, отримали можливість переробляти сиру нафту, куплену дешево в Росії, а потім продавати вироблене ними паливо до Європи", — пише видання.
Премія ф'ючерсів на дизельне пальне над нафтою в Європі знизилася раніше в понеділок після оголошення. Пізніше вона компенсувала цю втрату.
"ЄС дав ринкам дизельного пального певну свободу дій, опублікувавши в останню хвилину шестимісячний перехідний період для імпорту російських нафтопродуктів, отриманих з третіх країн", — сказала Флоренс Шміт , аналітик Rabobank.
Затримка застосування означає, що додаткове обмеження постачань дизельного пального виникне в той час, коли очікується перенасичення ринків сирої нафти, що потенційно обмежить вплив, додала вона.
У юридичних текстах, опублікованих протягом останніх днів, також викладено інші деталі щодо цієї політики, зокрема:
Нагадаємо, раніше в інтерв'ю Fox News сенатор Сполучених Штатів Америки Ліндсі Грем заявив, що американський президент Дональд Трамп збирається ввести тарифи проти тих держав, які купують російську нафту. Йдеться про Китай, Індію та Бразилію.