1 246 день війни
Особовий склад
1 045 220
Танки
11 041
Артилерія
30 722
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 199
Крилаті ракети
3 533
Гелікоптери
340
БпЛА
47 552
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Коли нові санкції ЄС щодо російського дизельного пального вдарять по Росії: Bloomberg приголомшив датою
Фото: dp.tax.gov.ua

Коли нові санкції ЄС щодо російського дизельного пального вдарять по Росії: Bloomberg приголомшив датою

Європейський Союз заявив, що новий пакет заходів, спрямованих на обмеження потоку палива, виготовленого з російської сирої нафти, набуде чинності лише в січні 2026 року, що зменшить деякі побоювання щодо того, що вони посилять ринок дизельного пального в регіоні, який вже стрімко зростає.

Про це повідомляє Bloomberg.

У юридичних документах ЄС йдеться, що заборона на російську нафту набуде чинності 21 січня наступного року та вплине на продукти, отримані в третій країні з російської сирої нафти. Це сталося після оголошення в п'ятницю про те, що група наполягатиме на обмеженні імпорту нафтопродуктів, зокрема дизельного пального, які виробляються в третіх країнах з використанням російських барелів.

"Цей захід фактично є забороною одного з основних обхідних шляхів санкцій щодо російських постачань. З моменту набрання чинності обмежень великі покупці московських барелів, такі як Індія, отримали можливість переробляти сиру нафту, куплену дешево в Росії, а потім продавати вироблене ними паливо до Європи", — пише видання.

Премія ф'ючерсів на дизельне пальне над нафтою в Європі знизилася раніше в понеділок після оголошення. Пізніше вона компенсувала цю втрату.

"ЄС дав ринкам дизельного пального певну свободу дій, опублікувавши в останню хвилину шестимісячний перехідний період для імпорту російських нафтопродуктів, отриманих з третіх країн", — сказала Флоренс Шміт , аналітик Rabobank.

Затримка застосування означає, що додаткове обмеження постачань дизельного пального виникне в той час, коли очікується перенасичення ринків сирої нафти, що потенційно обмежить вплив, додала вона.

У юридичних текстах, опублікованих протягом останніх днів, також викладено інші деталі щодо цієї політики, зокрема:

  • імпортери пального повинні будуть надати докази, що підтверджують країну походження сирої нафти, з якої було виготовлено ці барелі. Подальші вказівки щодо цих доказів будуть опубліковані пізніше;
  • ці правила не застосовуватимуться до нафтопродуктів, імпортованих з країн, які є нетто-експортерами сирої нафти, хоча існують деякі винятки.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю Fox News сенатор Сполучених Штатів Америки Ліндсі Грем заявив, що американський президент Дональд Трамп збирається ввести тарифи проти тих держав, які купують російську нафту. Йдеться про Китай, Індію та Бразилію.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама