Країна-агресорка і надалі демонструє своє небажання повертатися до "зернової угоди" при відсутності значних поступок з боку Заходу.
Про це повідомив Інститут вивчення війни (ISW).
Аналітики зауважили, що 4 серпня Кремль оприлюднив спільну заяву з офіційною назвою "Африканська мирна ініціатива". Заяві передувала зустріч 28 липня президента РФ Володимира Путіна з африканськими лідерами.
Відтак, у документі зазначається, що лідери африканських країн закликали РФ усунути перешкоди для експорту російського зерна і добрив. Також африканська сторона наголосила на необхідності вивільнення і доставки до африканських країн 200 тисяч тонн російських добрив, які застрягли в європейських портах.
"Ці заклики свідчать про те, що африканські лідери підтримують умови Росії щодо відродження Чорноморської зернової ініціативи", — наголосили фахівці ISW.
Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен заявив 4 серпня, що Сполучені Штати продовжать робити "все необхідне" для того, щоб РФ могла вільно експортувати продовольство на світовий ринок за умови, якщо вона буде готова відродити "зернову угоду" та дозволити Україні безпечно експортувати зерно через Чорне море. Своєю чергою рупор російського диктатора Дмитро Пєсков, у відповідь на заяви Блінкена повідомив, що як тільки США виконають умови РФ, "угода буде негайно відновлена".
"Ці заяви не дають чіткого уявлення про те, що РФ має намір приєднатися до Чорноморської зернової ініціативи та прагне змусити Захід скасувати обмеження на її власний експорт", — відзначили в ISW.
Нагадаємо, 17 липня країна-агресорка Росія заявила, що "відкликає" всі гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі. Крім того, РФ виходить зі Спільного координаційного центру в Стамбулі через припинення "зернової угоди". 16 липня з порту Одеси вийшло останнє судно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що Путін погодився на продовження дії зернової ініціативи. Однак у Кремлі відхрестились від цієї заяви, зазначивши, що ні на що не погоджувалися.
Водночас 19 липня російський диктатор Володимир Путін заявив, що його держава повернеться до "зернової угоди" лише у разі повного виконання її умов. У британській розвідці заявили, що, на думку Кремля, "зернова угода" більше не відповідає російським інтересам, тому там вирішили зупинити ініціативу. Хоча справжню причину росіяни замаскували, наголошуючи, що суднам, які виходять з чорноморських портів, загрожують українські міни.
Після виходу зі "зернової угоди", Росія почала потужно обстрілювати південні регіони. Щодня армія РФ завдавала ударів по Одеській області. Є загиблі, багато постраждалих, а також зруйновані будівлі та знищені склади зі зерном.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими