
Південна Корея ініціює прямі переговори з КНДР, які можуть покласти край формальному стану війни між країнами, що триває з 1953 року. Сеул запропонував Пхеньяну обговорити не лише укладення мирного договору, а й практичні кроки для згортання північнокорейського ядерного потенціалу.
Про це повідомляє південнокорейське інформаційне агентство Yonhap.
Зі своєю мирною ініціативою Лі Чже Мьон виступив під час урочистої промови з нагоди 81-ї річниці Дня визволення Кореї. Він наголосив, що переговори безпосередньо між двома сторонами дозволять замінити нестабільну систему перемир'я 1953 року на повноцінний і тривалий мир.
"У цьому процесі ми також можемо обговорити ефективні шляхи зупинення розвитку ядерного потенціалу Півночі", — наголосив президент Південної Кореї.
За його словами, для реально зниження рівня напруги обом країнам необхідно викорінювати ворожість у нормах, сприйнятті та внутрішніх системах. Політик висловив сподівання на особисту зустріч із представниками Північної Кореї, підкресливши, що Сеул планує застосовувати багаторівневу систему безпеки для контролю ризиків у регіоні.
Корейська війна тривала з 1950 по 1953 рік. У липні 1953 року активні бойові дії було припинено після підписання угоди про перемир'я та утворення демілітаризованої зони. Повноцінного мирного договору між Північною та Південною Кореєю не укладено й досі. Через це обидві держави юридично й надалі перебувають у стані війни.
Під час виступу Лі Чже Мьон також окремо порушив питання відносин із Токіо. Він зауважив, що протягом останнього року Сеул і Токіо активно розвивали "човникову дипломатію", що зміцнило взаємну довіру й розширило партнерство в енергетиці, ланцюжках постачання та високих технологіях. Окрім цього, лідер Південної Кореї озвучив амбітну мету зробити свою країну беззаперечним світовим лідером у сфері передових технологій.
Нагадаємо, заклики України допомогти озброєнням для протиповітряної оборони наразі не знаходять належного відгуку в Південній Кореї. Сеул іще не готовий постачати Києву летальну зброю. Не впливає на рішення навіть активна співпраця Росії та Північної Кореї.