Китай може підштовхнути країну-агресорку Росію до нападу на країни Північноатлантичного альянсу. Головна мета — відвернути увагу альянсу від Азійсько-Тихоокеанського регіону у тому випадку, якщо Пекін наважиться атакувати Тайвань.
Про це розповів генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю для The New York Times.
"Якби Сі Цзіньпін напав на Тайвань, він би спочатку зателефонував своєму дуже молодшому партнеру в усьому цьому, Володимиру Путіну, який проживає в Москві, і сказав би йому: "Гей, я збираюся це зробити, і мені потрібно, щоб ти займав їх у Європі, атакуючи територію НАТО", — вважає Рютте.
За словами генсека, щоб запобігти новій війні, члени НАТО мають бути максимально колективними, а також активно співпрацювати з Індо-Тихоокеанським регіоном.
"Тому що у нас є тісний взаємозв'язок, спільна робота в оборонній промисловості, інноваціях між НАТО та Індо-Тихоокеанським регіоном", — додав Рютте.
Крім того, на думку Рютте, РФ може здійснити напад на Естонію через п'ять або сім років. Проте він наголосив, що, якщо російський диктатор на це зважиться — реакція НАТО буде руйнівною.
"Це не сигнал тривоги, тому що в нас є всі плани, що якщо на Естонію нападуть — і росіяни це знають — наша реакція буде руйнівною. Я не можу вдаватися в усі подробиці, тому що Володимир Путін, я знаю, дивиться ці програми. Але ми повинні переконатися, що в нас є не лише ці плани, але й люди та військове спорядження для їх підтримки. І саме тому нам потрібно витрачати більше. Але річ не у тому, що естонці надані самі собі. На допомогу прийдуть усі сили НАТО, включаючи повну підтримку Сполучених Штатів. Путін це знає. Ось чому він не нападе на Естонію сьогодні. Але він може це зробити через п'ять чи сім років, якщо ми не зробимо всі ці додаткові інвестиції", — додав Рютте.
Нагадаємо, за інформацією аналітиків американського Інституту вивчення війни, Росія просуває ідею, що Китай повністю поділяє дії Кремля щодо війни в Україні. При цьому Пекін публічно дотримується більш нейтральної події, ніж це подає Москва.
За даними Служби зовнішньої розвідки України, Китай постачає спеціальну хімію, порох і верстати на 20 військових заводів Росії. Також зафіксовано активну авіаційну співпрацю Пекіна та Москви.
Своєю чергою, генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час парламентської асамблеї Альянсу в Дейтоні заявив, що Китай, Іран та Північна Корея допомагають Російській Федерації вести війну проти України. Ці чотири держави ведуть спільну роботу у цьому напрямку.