1 073 день війни
Особовий склад
837 610
Танки
9 893
Артилерія
22 445
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
23 573
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Київські поліцейські запобігли продажу рідкісних артефактів (фото)
Рідкісний артефакт. Джерело: Нацполіція

Київські поліцейські запобігли продажу рідкісних артефактів (фото)

Дізнавачі поліції Києва запобігли незаконному продажу рідкісних артефактів IV-V століття. Серед унікальних знахідок, які намагалися продати на аукціоні, — фрагменти чоловічого браслета та ременя, а також срібна фібула.

Про це повідомив відділ комунікації поліції Києва. Там пояснили, що ці прикраси були ознакою найвищого статусу часів Великого переселення народів та належали знаті варварських королівств.

"Тепер об’єкти культурної спадщини світового значення, яких не має у жодному музеї світу, отримає Національний музей історії України", — додали правоохоронці.

Вони уточнили, що запобігти продажу археологічних знахідок, що мають виняткову історичну та культурну цінність, вдалось у взаємодії із фахівцями провідного історичного музею країни. Представники закладу на сайті для колекціонерів відстежили оголошення про продаж рідкісних артефактів — фрагмент браслета та золочене закінчення ременя у вигляді голови хижого птаха із вставкою з гранату.

"Справжні скарби, аналогів яким по теперішній час нема ніде у світі, мешканка Кіровоградської області намагалась продати за безцінь. Окрім того, ми встановили факт продажу іншим продавцем срібної фібули — рідкісної застібки для одягу, декорованої складними ювелірними техніками, що одночасно слугувала прикрасою для її власника. Всі рідкісні артефакти ми вилучили", — розповів дізнавач Шевченківського управління поліції Олександр Секрет.

Наразі поліцейські призначили мистецтвознавчу експертизу для підтвердження автентичності та культурної цінності вилучених виробів. Після завершення експертизи артефакти отримає Національний музей історії України для їх подальшого зберігання та вивчення.

Досудове розслідування здійснюється за статтею Кримінального кодексу України про "незаконне привласнення особою чужого майна скарбу, які мають особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність".

"Культурні й історичні цінності не можуть бути предметами продажу та колекціонування приватними особами. Їх місце в Музейному фонді України", — наголосили в поліції Києва.

Нагадаємо, що наприкінці грудня минулого року у Хмельницькій області правоохоронці запобігли незаконному продажу на інтернет-аукціоні артефакту часів Великого переселення народів, якому понад 1 500 років.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама