Підтримати проект
Литва першою у світі визнала Росію державою-терористом
Світ, 10.05.2022 14:36

У вівторок, 10 травня, Сейм Литви одноголосно визнав Росію терористичною державою, а дії окупаційних військ Російської Федерації в Україну – геноцидом.

Про це з посиланням на резолюцію повідомило Delfi, пише TrueUA.

У документі Сейм констатував, що російські збройні сили та найманці скоїли масові воєнні злочини на території України, зокрема у містах Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та Гостомель.

Згідно з документом, у діях російських сил вбачається мета повного чи часткового знищення української нації, її духу шляхом убивства її членів цілими сім’ями, у тому числі дітей, їх викрадення, тортур, зґвалтувань, у тому числі й неповнолітніх, знущань з тіл вбитих та закатованих.

“Сейм Литви визнає повномасштабну збройну агресію проти України з боку збройних сил Російської Федерації та її політичного та військового керівництва, що розпочалася 24 лютого 2022 року, геноцидом українського народу”, – йдеться у резолюції.

У ній також наголошується, що всі винні мають бути притягнуті до відповідальності, і що міжнародна спільнота має створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування та оцінки агресії Росії проти суверенної України.

Сейм Литви закликає до того, щоб цей трибунал мав повноваження видавати міжнародні ордери на арешт, і щоб імунітетом не обмежувалася недоторканність держави або глав держав та урядів та інших державних посадових осіб.

“Російська Федерація, збройні сили якої свідомо і систематично обирають цивільні об’єкти для бомбардувань, є державою, яка підтримує та здійснює тероризм”, – йдеться в резолюції.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада на засіданні 14 квітня ухвалила проект постанови 7276, яким визнала дії Росії та її армії геноцидом українського народу.

Світ, 10.05.2022 14:36