Підтримати проект
Литва закликає Росію скасувати навчання «Захід-2017»
10 ВЕРЕСНЯ 2017 09:55

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликає Росію відмовитися від проведення навчань «Захід-2017» біля східних кордонів НАТО. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на DT.UA.

«Ми стурбовані тим, що Москва перекинула в Білорусь і до кордонів Балтії чотири тисячі систем, здатних нести ядерну зброю, і не менше 30 тисяч солдатів. Це небезпечне брязкання зброєю має припинитися», - повідомив ЛІНКЯВІЧЮС в інтерв'ю медіа-групі Redaktionsnetzwerk Deutschland.

За словами голови МЗС Литви, інформація про те, що в навчаннях візьмуть участь всього 12 тисяч осіб, не відповідає дійсності.

«Ми повинні бути пильними і підготовленими», - зазначив він.

Влада Литви зафіксували в середньому до десяти щоденних прольотів російської авіації над країнами НАТО і Балтії.

Перспектива присутності російських військ у Білорусі на постійній основі також викликає занепокоєння у голови дипломатичного відомства Литви. ЛІНКЯВІЧЮС нагадав про те, що анексія українського Криму в 2014 році теж починалася з навчань.

Навчання «Захід-2017» стануть першими, під час яких Росія перекине війська в Білорусь.

«Ми побоюємося, що російська військова присутність в Білорусі стане постійною», - пояснив голова МЗС Литви.

Лідери західних держав впевнені в тому, що Кремль свідомо занижує кількість учасників навчань, щоб не запрошувати іноземних спостерігачів. Так, міністр оборони ФРН Урсула фон дер ЛЯЙЄН повідомила про те, що в маневрах «Захід-2017», за усіма ознаками, візьмуть участь близько 100 тисяч військовослужбовців.

Нагадаємо, раніше в НАТО заявили про те, що спостерігатимуть за військовими російсько-білоруськими навчаннями «Захід», які заплановані на 14-20 вересня 2017 року.

Аналітики говорять про те, що РФ під виглядом навчань «Захід-2017» перекидає танки та бронетехніку до західних кордонів. З початку серпня зафіксовано переміщення російської військової техніки вздовж всього європейської кордону РФ - від Балтійського до Чорного моря.

Світ, 10.09.2017 09:55