Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Україна навряд чи зможе стати повноправним членом Європейського Союзу до 2034 року.
Таку заяву німецький лідер зробив після зустрічі з президентом Румунії Нікушором Даном, передає N-tv. За словами Мерца, для того, аби Україну прийняли до блоку, спершу необхідно, щоб в країні припинилася війна.
"Нашим головним пріоритетом є, перш за все, зробити все можливе, щоб припинити цю війну. Потім ми поговоримо про відбудову України", — сказав Мерц.
Він додав, що на відбудову України буде витрачено щонайменше кілька років. Водночас відбудова "буде пов’язана з процесом, що дозволить України стати членом ЄС".
Своєю чергою, румунський лідер заявив, що Євросоюз повинен прийняти кожну країну, яка виконала для цього усі вимоги, зокрема й Україну.
Україна офіційно подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення Росії. Вже 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата в члени ЄС.
Наразі Україна активно працює над виконанням семи ключових рекомендацій ЄС, серед яких:
У червні 2025 року очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що Київ виконав всі умови для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Тому немає причин перешкоджати рішенню щодо першого розділу переговорів про основоположні принципи. Вона наголосила, що під невпинним вогнем критики Україна проводить реформу за реформою.
Варто зауважити, що повноправне членство в ЄС означає доступ до єдиного ринку, фінансування, захисту прав громадян, механізмів безпеки та впливу на спільну політику ЄС.
Нагадаємо, раніше комісарка Марта Кос заявляла, що вступ України до Європейського Союзу найбільше підтримують країни Півночі Європи та країни Балтії. Водночас в Україні зберігається висока підтримка вступу до блоку.
Водночас угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан переконаний, що більшість країн Європейського Союзу проти вступу України. Тож, якби стосовно цього проводили "референдуми", то місцеві мешканці проголосували би "ні".