1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Міністр Ляшко відповів на чутки про дефіцит медикаментів через блокаду польського кордону
Фото: Кабінет міністрів України

Міністр Ляшко відповів на чутки про дефіцит медикаментів через блокаду польського кордону

Наразі в Україні не спостерігається дефіцит медичних препаратів в закладах охорони здоров'я через кризу на польському кордоні. Крім того, повний спектр лікарських засобів мають в наявності й українські фармдистриб'ютори.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в інтерв’ю "Ми-Україна".

Як зазначив очільник українського МОЗ, фейкова інформація про нібито нестачу ліків в аптеках країни є "черговим ІПСО" росіян, які прагнуть створити на ринку штучну кризу та посіяти паніку серед населення. Насправді ж, за словами міністра, "в українських аптеках є повний спектр ліків".

"Ми сьогодні не відчуваємо дефіциту в поставках лікарських засобів. Це чергова ІПСО, яка розганяється, бо ми розуміємо, що є блокада кордонів. І це хочуть зробити для того, щоб люди кинулись в аптеки, викуповували все, що там є, щоб створити штучну кризу. Немає зараз штучної кризи", — наголосив Ляшко.

Водночас посадовець констатував, що на початку повномасштабного вторгнення Росії мала місце штучна криза з медикаментами в Україні. Тоді багато аптек позакривалося і не працювали логістичні склади. Однак і за таких обставин ситуацію вдалося втримати, зазначив міністр охорони здоров'я. 

"Сьогодні ніякої кризи немає і лікарські засоби продовжують приїжджати в Україну", — заявив Ляшко.

Що відомо про блокаду польських перевізників пунктів пропуску з Україною

Польські перевізники з 6 листопада загальмували рух вантажівок через пункти пропуску "Корчова — Краківець", "Гребенне — Рава-Руська" та "Дорогуськ — Ягодин". Поляки вимагають, аби для українських транспортних компаній повернули дозволи на вантажоперевезення в межах ЄС, тобто скасували так званий транспортний безвіз, який почав діяти в червні 2022 року.

Через такі дії польської сторони Україна зіткнулася з проблемою постачання пального. До того ж в уряді України кажуть, що блокування руху вантажівок через кордони знижує рівень продовольчого експорту.

28 листопада з'явилися інформація, що польські протестувальники можуть заблокувати ще два пункти пропуску на кордоні: йдеться про "Устилуг — Зосин" і "Нижанковичі — Мальховіце".

Лідер опозиційної партії "Громадянська платформа" та кандидат на посаду прем'єр-міністра Дональд Туск розкритикував нинішній уряд Польщі на чолі з Матеушем Моравецьким. Він звинуватив його в бездіяльності щодо питання блокування кордону польськими перевізниками.

Нагадаємо, на кінець середи, 29 листопада, на сайті польського Мінінфраструктури повідомлялося, що очільник відомства Алвін Гаядхур зустрівся з польськими перевізниками, й вони домовилися про кроки для часткового зняття блокади кордону. Зокрема, уряд Польщі посилить перевірку транспортних засобів на прикордонних переходах з Україною. Це було вимогою польських перевізників. Натомість перевізники пообіцяли, що не будуть поширювати протест на ще два пункти пропуску — в Нижанковичах і Зосіні. Також запевняють, що у випадку ефективних кроків влади пом'якшать існуючу блокаду.

Посол України в Польщі Василь Зварич ввечері у середу також відвідав пункт пропуску Дорогуськ на кордоні з Україною. Він наголосив, що був свідком, як польська поліція вивозила із загальної черги автомобілі з пальним і супроводжувала їх на виїзд з Польщі. За словами Зварича, загалом черга перед пунктом пропуску в Дорогуську за останні чотири дні зменшилась орієнтовно на 10 км. Зокрема, за останню добу в Україну пропущено 198 вантажівок. Проте залишається черга завдовжки 10 кілометрів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама