У Міністерстві оборони України показали фотографії нових мобільних комплексів обслуговування американських винищувачів F-16. Комплекси передали Збройним силам України представники фонду "Повернись живим".
Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. Там зазначили, що Повітряні сили отримали два технічні хаби для літаків і авіаційного озброєння й один комплекс планування місій.
"Цей комплекс украй необхідний для потреб фахівців Повітряних сил. Потреба в такому комплексі виникла через розгалужену систему базування літаків і брак фахівців. Реалізація цього проекту значно прискорить процес обслуговування літаків і дозволить бути мобільнішими", — розповів заступник міністра оборони України Олександр Козенко.
У Міноборони додали, що переважно у світі використовують стаціонарні комплекси для перевірки літаків F-16 і оснащення їх боєприпасами. Проте через обстріл ворогом українських аеродромів забезпечити безпеку авіаційної техніки стає все складніше.
Очікується, що передані мобільні комплекси розв’яжуть цю проблему, а також зроблять можливим виїзд до літаків, які здійснили вимушений маневр або аварійну посадку.
Крім того, вони мають пришвидшити процес обслуговування та дати змогу залучати до нього менше людей.
Мобільні комплекси складаються з:
Вартість переданого майна — 51 354 554 гривні. З цієї суми 49 438 176 гривень надала "Укрнафта".
"Цей проект для фонду став першим, спрямованим на роботу з F-16. Тут ми вирішуємо два завдання: перше — рухомий командний пункт планування місій; друге — підготовка до застосування авіаційного озброєння. Це унікальне технічне рішення ми реалізували разом з вітчизняним оборонно-промисловим комплексом, воно спирається на реальні потреби у реальній війні. Ми будемо далі супроводжувати цей трек і за потреби адаптовувати напрацювання до інших літаків, які отримуватиме Україна", — розповів директор "Повернись живим" Тарас Чмут.
Нагадаємо, наприкінці травня стало відомо, що літаки ЗСУ розпочали координуватися зі союзниками з НАТО через цифровий інтерфейс. Міністерство оборони підписало відповідну угоду, згідно з якою під'єднується до спільної авіаційної системи.