1 023 день війни
Особовий склад
758 730
Танки
9 532
Артилерія
21 072
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 861
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Мирний план Трампа передбачає зняття санкцій з Росії, — CNN
Дональд Трамп. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Мирний план Трампа передбачає зняття санкцій з Росії, — CNN

Ключові аспекти мирного плану, який ще у квітні пропонував теперішній спецпредставник Дональда Трампа з питань російсько-української війни Кіт Келлог, полягають у повному знятті санкцій з Російської Федерації.

Про це повідомляє CNN.

В одному пості обраний президент США розповів світові, як виглядатиме кінець війни в Україні. І це буде, м'яко кажучи, велике дипломатичне питання.

"Я дуже радий призначити генерала Кіта Келлога на посаду помічника президента та спеціального посланця Україною та Росією", — написав Трамп на своєму каналі Truth Social. "Разом ми забезпечимо мир через силу і зробимо Америку і весь світ знову безпечними!"

Призначивши Кіта Келлога своїм спеціальним представником в Україні, Дональд Трамп також вибрав вельми конкретний, заздалегідь оголошений план із найскладнішого зовнішньополітичного питання, що постає перед ним. Келлог, 80-річний колишній радник Трампа з національної безпеки, досить докладно виклав свій мирний план у статті для політичного інституту America First у квітні.

На початку статті війна називається "кризою, якої можна було уникнути, але яка через некомпетентну політику адміністрації Байдена… втягнула Америку в нескінченну війну". Коротко кажучи, припинення вогню заморозить лінії фронту й обидві сторони будуть змушені сісти за стіл переговорів. Але все стає складніше у довших деталях.

Келлог витрачає більшу частину часу на критику дій Байдена, говорячи, що його адміністрація надто пізно надала замало летальної допомоги. Він каже, що рішення Трампа надати першу летальну допомогу Україні у 2018 році продемонструвало силу, необхідну для протистояння Путіну, і що м'який підхід Трампа до глави Кремля, не демонізуючи його, як це робить Байден, дозволить йому укласти угоду. Келлог вважає, що потрібно було надати більше зброї до російського вторгнення й одразу після неї, щоб Україна могла перемогти.

Однак саме в цей момент план, який, як повідомив CNN, розглядає майбутній радник Трампа з питань національної безпеки, перестає подобатися Україні. Келлог каже, що США не потрібно втручатися в ще один конфлікт, а їхні власні запаси зброї постраждали від допомоги Україні, залишивши країну потенційно вразливою у будь-якому конфлікті з Китаєм через Тайвань. Він каже, що членство України в НАТО — насправді дуже віддалена перспектива, попередньо запропонована Києву на знак символічної солідарності — має бути відкладено на невизначений термін "в обмін на всеосяжну мирну угоду з гарантіями безпеки".

Насамперед у плані йдеться, що він має стати "офіційною політикою США щодо досягнення припинення вогню та врегулювання шляхом переговорів". У ньому йдеться про те, що майбутня допомога США — ймовірно, надана у вигляді кредиту — буде обумовлена ​​переговорами України з Росією, і США озброюватимуть Україну тією мірою, якою вона зможе захистити себе і зупинити будь-які подальші російські наступи до і після будь-якої мирної угоди. Останнє припущення, можливо, застаріло через швидке просування Москви на Сході України, а поточний високий рівень допомоги США вже викликає у Келлога дискомфорт.

Келлог частково посилається на статтю Річарда Хааса та Чарльза Купчана 2023 року, де він почерпнув деякі зі своїх наступних ідей.

Лінії фронту будуть заморожені припиненням вогню та введено демілітаризовану зону. За згоду на це Росія отримає обмежене пом'якшення санкцій, а повне пом'якшення лише після підписання мирної угоди, яка влаштує Україну. Податок на російський експорт енергоносіїв окупить поновлення України. Україну не попросять відмовитись від повернення окупованих територій, але вона погодиться домагатися цього виключно дипломатичним шляхом. Вона визнає, що "для цього буде потрібний майбутній дипломатичний прорив, який, ймовірно, не станеться до того, як Путін залишить свою посаду".

Він привабливо простий і швидкий у своєму підході. Але йому не вистачає пристосування до того, що вимагатиме Москва і для чого вона використала дипломатичний процес у минулому: цинічно добиватися військових успіхів. Заморожування ліній фронту призведе до дуже жорстоких кількох місяців уперед, оскільки Москва прагне захопити якнайбільше територій. Кремль у минулому ігнорував припинення вогню та переслідував свої територіальні цілі — часто прямо заперечуючи це.

Демілітаризовану зону, ймовірно, доведеться охороняти, можливо, розміщуючи війська НАТО або солдатів з інших країн, що не приєдналися, між двома сторонами. Це буде важко підтримувати та укомплектовувати, м'яко кажучи. Це буде колосально, охоплюючи сотні миль кордону, і вимагатиме величезних фінансових вкладень.

Озброїти Україну тією мірою, якою вона зможе зупинити нинішні та майбутні російські наступи, також буде складно. У плані зазначається, що Сполучені Штати виробляють 14 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 на місяць, які Україна може витратити лише за 48 годин. Парадоксально, але Келлог хоче, щоб США озброїли Україну більше, але визнає, що вони насправді не можуть цього зробити.

Нагадаємо, раніше видання The New York Times повідомляло, що після перемоги на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки Дональда Трампа Україна ставить на перше місце гарантії безпеки, а не власні території. Питання щодо врегулювання російсько-української війни загострилося після того, як стало відомо, що Трамп переміг на президентських виборах у Сполучених Штатах.

Також новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що його адміністрація зосередиться на російсько-українській війні. Також республіканець висловив жаль через загибель людей внаслідок бойових дій в Україні.

Раніше український лідер Володимир Зеленський заявив, що після інавгурації новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа відбудеться спільна зустріч. Тоді й пройдуть важливі міждержавні переговори.

Як зазначав Bloomberg, в останні дні свого правління президент США Джо Байден прагне зміцнити позиції України щодо Росії перед поверненням Дональда Трампа до Білого дому. Такі дії чинного глави Білого дому можуть допомогти республіканцю завершити війну в Україні, надавши Києву більш вигідні позиції перед стартом потенційних переговорів.

Водночас, на думку сенатора-республіканця Ліндсі Грема, обраний президент США Дональд Трамп планує укласти угоду з Україною, яка дозволить американцям збагатилися на рідкісні корисні копалини.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама