У лютому 2022 року віце-президентка США Камала Гарріс, за лічені дні до повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, відхилила запропоновану Києвом ідею превентивних санкцій проти Москви.
Про це йдеться у статті Саймона Шустера для газети Time.
Автор публікації нагадав, що у середині лютого 2022 року віце-президент Камала Гарріс вилетіла до Європи для виконання найважливішої місії на світовій арені. Майже 200 тисяч російських солдатів стояли на кордонах України, і їхнє вторгнення стало б одним із найсерйозніших викликів за десятиліття для міжнародного порядку під керівництвом США. Адміністрація Байдена відправила Гарріс допомогти європейцям впоратися з цим.
Її поїздка до Німеччини у 2022 році, менш ніж за тиждень до початку вторгнення, привела Гарріс на щорічну зустріч європейських лідерів у Мюнхені. Одним із її завдань була зустріч із президентом України Володимиром Зеленським та повідомлення йому про те, як США мають намір реагувати на вторгнення — і як вони цього не зроблять. Вона також мала представити останні оцінки розвідки США та пояснити "підготовку, необхідну для успіху на полі бою", за словами представника Білого дому.
Повідомлення, яке вона передала, було не зовсім бажаним і враження, яке вона справила на українців, було неоднозначним. "Камала Гарріс сказала, що атака була неминуча", — згадує Олексій Резніков, який був присутній на зустрічі на той час як міністр оборони України. "Президент Зеленський сказав: я розумію. Наша розвідка також бачить цю інформацію". Але вони з Гарріс не змогли домовитися про належну відповідь.
Зеленський закликав США запровадити попереджувальні санкції проти Росії, стверджуючи, що це змусить Володимира Путіна переглянути своє рішення про вторгнення. Якщо атака справді неминуча, стверджував Зеленський, США мають направити на Україну зброю, включаючи зенітні системи, винищувачі та важку артилерію, необхідні для того, щоб не допустити захоплення країни російськими військами.
За словами українських чиновників, присутніх у залі, Гарріс відкинула обидві пропозиції. Їм сказали, що США не можуть запровадити запобіжні санкції проти Росії, оскільки покарання може бути лише після злочину. Резніков заявив, що замість обіцянки відправити сучасну зброю американці чинили тиск на Зеленського, щоб той публічно заявив, що вторгнення неминуче. "Зеленський ясно запитав Камалу Гарріс: Ти хочеш, щоб я визнав це, але що це тобі дасть? Якщо я визнаю це тут, у цій розмові, ти введеш санкції?" І він не отримав відповіді.
Нагадаємо, американські видання зазначили, що російське керівництво побоюється перемоги на виборах у США представниці демократів Камали Гарріс. У Кремлі переконані, що в такому випадку природа американської політики стане, на їхній погляд, "ірраціональною, непрагматичною і саморуйнівною".