Після 100 років пошуків вченим вперше вдалося зазнімкувати рідкісний вид кальмара у його природному середовищі існування. Цей безхребетний може сягати семиметрової довжини.
Як повідомляє IFLScience, молода особа була виявлена та знята на відео на глибині 600 метрів у водах біля Південних Сандвічевих островів у південній частині Атлантичного океану.
Дослідникам вдалося це зробити із борту дослідницького судна "Фалкор" за допомогою дистанційно керованого апарату. Видання додає, що гігантські кальмари (Mesonychoteuthis hamiltoni) зустрічаються надзвичайно рідко. Тому їхня поведінка та життєвий цикл залишаються загадкою для вчених.
"Це неймовірно бачити перші кадри колосального дитинчати в океані, і принизливо думати, що вони навіть не підозрюють про існування людей", — додали вчені.
Гігантські кальмари є прозорими, однак науковці вважають, що з часом вони поступово темнішають. Представники цього виду можуть виростати до семи метрів завдовжки та важити до 500 кілограмів, що робить їх найважчими безхребетними на планеті.
Водночас особа, яка потрапила в об'єктив науковців, є дуже молодою, адже у довжину сягає лише 30 сантиметрів. Проте кілька експертів підтвердили, що ця особина дійсно належить до виду гігантських кальмарів. Зокрема, з огляду на наявність гачків на його помаранчевих щупальцях.
"Протягом 100 років ми в основному зустрічали їх як залишки здобичі в шлунках китів і морських птахів", — наголосили вчені.
Варто зауважити, що таке відкриття збігається зі 100-річчям ідентифікації та офіційної назви гігантського кальмара. Вперше цей вид виявили у 1925 році, коли його виявили у кишках кашалота біля Шетландських островів, що поблизу Великої Британії.
Нагадаємо, раніше науковці встановили, що приручення вовків і перетворення їх на собак, ймовірно, пройшло за ініціативою самих хижаків, які віддали перевагу співіснуванню з людьми замість виживання в дикій природі.
Додамо, що на думку вчених, точне порівняння між інтелектом собак і людей неможливо провести. Якщо йдеться про когнітивні навички, то середній розумовий вік собак еквівалентний віку дитини у 2,5 роки.