Підтримати проект
МЗС Австрії виступило проти входження України до ЄС
Світ, 24.04.2022 09:03

Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг вважає, що Україні не варто пропонувати членство в Євросоюзі.

Про це він заявив у виступі 14-му саміті європейських медіа в Лех-ам-Арльберзі, пише TrueUA із посиланням на "Європейську правду".

Зокрема, міністр вважає, що Україна не повинна отримати статус кандидата у червні, як на те розраховує президент Володимир Зеленський.

Він обгрунтував свою позицію тим, що є держави Західних Балкан, які проходили значно довший шлях до кандидатства.

Австрійське видання Heute наводить також слова Шалленберга про те, що Україні в принципі не варто ставати членом ЄС, навіть надалі. Він висловився за "інший шлях" для України, ніж повне членство. 

За словами міністра, повинні бути також інші моделі, ніж вступ України до ЄС, доєднання до Єдиної економічної зони ЄС або просто збереження чинного рівня Угоди про асоціацію. Шалленберг закликав до більшої гнучкості в пошуку механізмів зближення України та ЄС. 

Проте, він безперечно підтримав подальше поглиблення відносин ЄС з Україною: "Ми експортуємо наш західний спосіб життя".

Нагадаємо, що Україна вже відправила Єврокомісії першу частину опитувальника, заповнення якого необхідне для набуття статусу кандидата в ЄС.

Раніше глава представництва Європейського Союзу Матті Маасікас заявив, що Україна може отримати статус країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу вже в червні 2022 року. Водночас українська влада розраховує, що повноцінно отримати членство в ЄС ми зможемо у 2024 році.

Світ, 24.04.2022 09:03