Двоє російських туристів загинули у Філіппінах, коли їх забрало сильною підводною течією під час дайвінгу у водах на південь від Маніли. Передбачається, що один із них потонув, а на іншого напали акули.
Про це повідомив 28 лютого представник берегової охорони Філіппін, пише Associated Press.
Командувач філіппінської берегової охорони капітан Ейрланд Лапітан повідомив, що в четвер двом іншим російським туристам вдалося доплисти до свого човна для дайвінгу біля острова Верде, популярного місця для дайвінгу в провінції Батангас. Четверо російських туристів прибули на човні у води острова Верде з найближчого міста Пуерто-Галера в провінції Східний Міндоро з філіппінським інструктором з дайвінгу.
Під час занурення п'ятьох віднесло сильною підводною течією, сказав Лапітан. Двоє росіян зуміли спливти разом з інструктором з дайвінгу, але двоє інших росіян, яких упізнали як Іллю Перегудіна, 29 років, та Максима Мелехова, 39 років, зникли безвісти. Інструктор з дайвінгу та інші водолази у цьому районі разом зі співробітниками філіппінської берегової охорони негайно розпочали пошуки, повідомив Лапітан.
"Іншого російського дайвера було знайдено під час нападу акул. На жаль, його права рука була відірвана й акули кружляли навколо нього", — розповів Лапітан агентству Associated Press. "Їм якимось чином вдалося його відтягнути".
За словами Лапітана, розслідування триває, і берегова охорона зустрінеться з представниками провінції, щоб обговорити шляхи запобігання подібним смертельним інцидентам на острові Верде та в інших місцях для дайвінгу.
Ще 29 грудня минулого року влада Єгипту повідомила, що внаслідок нападу акули біля узбережжя Червоного моря загинув один турист і ще один отримав поранення. Джерело в міністерстві закордонних справ Італії повідомило, що обидва туристи є громадянами їхньої країни.
За даними Bild, у різних регіонах світу все частіше фіксують напади акул на людей. Зокрема, нещодавно, 17 вересня, на Канарських островах акула напала на німецьку туристку, від отриманих травм жінка померла.
Нагадаємо, в липні цього року журнал Current Biology опублікував матеріал про те, що вчені визначили, як акули стали одними з найнебезпечніших хижаків в океані. Хоча ці хижі риби існували на планеті ще 450 мільйонів років тому, з того часу вони значно змінилися.