У п'ятницю, 23 серпня, в Україні відзначають День державного прапора. З нагоди свята прикордонники здійняли синьо-жовтий стяг на тимчасово окупованих територіях Півдня нашої держави.
Відповідне відео у Telegram-каналі опублікувала Державна прикордонна служба України. На оприлюднених кадрах видно, як наші захисники за допомогою дронів закріплюють український стяг на захоплених рашистами землях.
"Прикордонники здійняли прапор над тимчасово окупованими територіями на Півдні України!" — йдеться у повідомленні ДПСУ.
Цікаві факти про український прапор
- Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року; і три сучасних революції: "на граніті" та обидва Майдани. Нині під цим стягом Україна веде повномасштабну війну проти Росії.
- Серед прапорів слов'янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
- 27 липня 1976 року під час футбольного матчу в Монреалі між збірними НДР і СРСР на поле у вишиванці та з прапором України в руках вибіг уболівальник Данило Мигаль та станцював гопак. Акція тривала 15 секунд, після чого втрутилась поліція. На самому стадіоні 150 українців вивісили плакат із написом "Свобода Україні!"
- Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення — він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гаму кольорів.
- Китайська художниця Мао Мао у 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на думку Мао, символізувало біди для держави.
- У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.
- Уперше синьо-жовтий прапор підняли над Верховною Радою 4 вересня 1991 року.
- Під час захисту Донецького аеропорту воїни-"кіборги", попри постійні обстріли, знов і знов вивішували прапор над будівлями. Синьо-жовтий стяг увесь цей час майорів навіть над диспетчерською вежею, аж поки ворог її не знищив. Нині двічі на рік цей стяг із Донецького летовища підіймають над військовою частиною у Кропивницькому.
Раніше президент Володимир Зеленський та головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський привітали громадян з Днем державного прапора.
Нагадаємо, начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Максим Ахрамєєв попередив, що російські окупанти можуть завдати ракетних ударів по Україні у День державного прапора та День Незалежності — 23-24 серпня. За два дні очікується проведення 486 заходів із нагоди державних свят.
TrueUA у День прапора України розповів історію державного символу та цікаві факти про нього.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими