1 163 день війни
Особовий склад
953 190
Танки
10 732
Артилерія
27 136
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 148
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 401
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
На тлі санкцій США китайським компаніям пропонують російську нафту за зниженими цінами, — Bloomberg
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

На тлі санкцій США китайським компаніям пропонують російську нафту за зниженими цінами, — Bloomberg

Китайським нафтопереробним компаніям пропонують російську нафту марки ESPO за нижчими цінами. На це повпливало занепокоєння щодо санкцій Сполучених Штатів Америки, які посилюють логістичні й адміністративні перешкоди.

Як повідомляє видання Bloomberg, вантажі з російського порту Козьміно, доставлені танкером, який не підпадає під санкції, пропонуються за ціною від двох до трьох доларів за барель нафти сорту Brent.

Завантажити нафту планують вже у березні. Покупцям також була надана можливість приймати партії нафти, доставлені на суднах з санкційного списку, за нижчою ціною.

"Обмежена кількість портів і танкерів, готових обслуговувати російські постачання, збільшила вартість доставлення нафти до Китаю і зробила вантажі занадто дорогими для незалежних нафтопереробників. Падіння попиту з боку ключових покупців змусило продавців знизити ціни", — додає Bloomberg. 

Адміністрація колишнього президента США Джозефа Байдена на початку січня запровадила широкі санкції проти нафтової галузі РФ. Обмеження охопили, зокрема, значну частину флоту танкерів, які "обслуговували" порт "Козьміно". Тарифи на транспортування нафти марки ESPO до Китаю стрімко зросли, а танкери, які раніше часто відвідували західні порти Росії, передислокувалися на схід.

Так, щоб зберегти торгівлю нафтою, покупці та продавці у Китаї розглядали можливість використання менш відомих терміналів приймання нафти або розглядали можливості розвантаження за межами провінції Шаньдун і повторного завантаження на інший танкер, що зменшило б контроль з боку влади. Відповідні заходи пов’язані з вищими витратами, які більшість нафтопереробників зараз не в змозі покрити, додає видання.

Нагадаємо, раніше видання Politico повідомляло, що країни Європи міркують над юридичним механізмом, який би зробив можливими посилені перевірки та конфіскацію танкерів, які перевозять російську нафту через Балтійське море. Такі судна є постійною загрозою екологічного лиха та є причетними до пошкодження підводної інфраструктури європейських держав.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама