1 024 день війни
Особовий склад
760 120
Танки
9 537
Артилерія
21 078
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 861
Гелікоптери
329
БПЛА
20 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Намагання легітимізувати захоплені території: в ISW пояснили, як у цьому Росії допомагає Китай
Дмитро Медведєв і Сі Цзіньпін. Джерело: росЗМІ

Намагання легітимізувати захоплені території: в ISW пояснили, як у цьому Росії допомагає Китай

Під час переговорів 12 грудня в Пекіні Дмитра Медведєва та Сі Цзіньпіна російська сторона знову озвучила свої ультимативні вимоги до України. Китай надав платформу для їхнього поширення, зокрема, під прикриттям закликів до миру.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони зазначили, що Сі продовжує підтримувати риторику Кремля, яка виправдовує агресію проти України та закликає до капітуляції України.

Під час переговорів китайський лідер повторив стандартну позицію своєї країни щодо війни в Україні, закликавши до "деескалації" та рекламуючи китайсько-бразильську ініціативу "Друзі миру", яка фактично служить підтримкою Росії.

Медведєв, своєю чергою, заявив, що Росія готова до переговорів з Україною, але лише за умови визнання українським урядом "реалій на місцях" — тобто фактичної капітуляції перед Росією.

"Ці вимоги Медведєв підкріпив посиланням на заяву Путіна від червня 2024 року, в якій той заявив, що українські війська повинні "повністю вийти" з підконтрольної Україні території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей до того, як Росія погодиться вступити в переговори", йдеться у звіті ISW.

Російський варіант "переговорів", який враховує "реалії на місці", вимагає від України майже 20 відсотків своєї території та мільйонів людей, які живуть під російською окупацією".

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни

  • Росія досягнула угоди зі сирійською опозицією щодо контролю над своїми військовими базами в Сирії, але залишається незрозумілим, чи передбачувана угода гарантує безпеку російських баз у Сирії в довгостроковій перспективі.
  • Росія переміщує чотири кораблі з російських портів до Сирії, можливо, для полегшення евакуації, що ще більше демонструє нинішню обережну реакцію Кремля на розвиток ситуації в Сирії.
  • Українські офіційні особи спростували заяву прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що Україна відхилила його пропозицію виступити посередником у різдвяному перемир'ї та широкомасштабному обміні військовополоненими з Росією.
  • Індія продовжує зберігати та зміцнювати свої економічні відносини з Росією, попри останні спроби зменшити свою залежність від Росії як партнера з безпеки.
  • Російська влада має намір прирівняти порушення російського закону про цензуру до екстремізму та тероризму, сприяючи зусиллям Кремля створити псевдодержавну ідеологію.
  • Володимир Путін нагородив воєнного кореспондента російською медаллю "Золота зірка" вперше з часів Другої світової війни, оскільки Кремль продовжує використовувати державні нагороди для кооптації мілітарних блогерів і встановлення контролю над російським інформаційним простором.
  • Російські війська нещодавно просунулися на головному українському виступі в Курській області та на напрямках Часового Яру, Покровська та Курахового.
  • Нещодавно українські війська відновили втрачені позиції під Сватовим.

Нагадаємо, минулого тижня речник китайського міністерства закордонних справ Лінь Цзянь заявив, що Китай наполягає на переговорах для врегулювання "української кризи" та переконаний, що міжнародна спільнота повинна допомогти для створення умов, які би сприяли поновленню прямих переговорів між Україною та Російською Федерацією.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама