Наречена Дмитра Коцюбайла (позивний Да Вінчі), депутатка Київради та військовий медик Аліна Михайлова звернулася до суду після його смерті. Вона має намір юридично закріпити факт проживання з воїном, який загинув на початку березня 2023 року у боях за Бахмут.
Про це повідомляє "Главком" з посиланням на текст судового рішення.
За даними видання, Михайлова через суд хоче встановити факт проживання однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини. Адже, як відомо, пара проживала цивільним шлюбом з 2017 року.
У позові до Івано-Франківського міського суду Михайлова зазначила, що в травні 2017 року познайомилася з Дмитром Коцюбайлом в лікарні Авдіївки Донецької області. На той момент вона працювала парамедиком медичного батальйону "Госпітальєри", а Дмитро — командиром першої окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор".
"Проживаючи кожен день пліч-о-пліч на лінії вогню, захищаючи Україну, Дмитро Коцюбайло й Аліна Михайлова закохались. З червня 2017 року вони почали жити разом, як одна сім`я на базі першої окремої штурмової роти ДУК "Правий сектор", де вели спільне господарство, мали спільний бюджет, харчування, спільні витрати. Вони завжди були разом, як на позиціях на фронті, на базі роти, так і в цивільному житті. В кінці 2019 році вони придбали квартиру у Києві, разом планували дизайн, зробили ремонт, де і жили однією сім'єю у власній квартирі. Пара неодноразової їздила на відпочинок по Україні та за кордон", — йдеться у судовій ухвалі.
На початку березня 2023 року Дмитро Коцюбайло загинув в бою під Бахмутом. Після загибелі відкрилася спадщина на майно, що залишилося після його смерті.
Зазначається, що сім’я кожного військового, який загинув під час повномасштабної війни, яку розв’язала Росія, має право отримати компенсацію. На виплату можуть претендувати батьки, чоловік чи дружина, діти до 18 років, утриманці.
Проте адвокат Михайлової Марк Бєлкін зазначив, що вона не належить до переліку осіб, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги після загибелі захисника. Однак, якщо вона все ж доведе у суді факт проживання однією сім’єю не менш як п’ять років із Да Вінчі, тоді може розраховувати на отримання виплати.
Дмитро Коцюбайло був учасником Революції Гідності. Згодом вісімнадцятирічним добровольцем пішов захищати Україну. У грудні 2021 року Да Вінчі став першим добровольцем, який за життя отримав звання Героя України та орден "Золота Зірка".
Про смерть 27-річного Дмитра, командира батальйону "Вовки Да Вінчі", стало відомо 7 березня 2023 року. Герой України отримав смертельне поранення у боях під Бахмутом. У загиблого залишилися наречена, брат, чотири сестри, мати й бабуся.
9 березня із Да Вінчі попрощалися в селі Бовшів на Івано-Франківщині. 10 березня його провели в останню путь в Михайлівському соборі у Києві. Церемонію відвідали прем‘єрка Фінляндії Санна Марін та президент Володимир Зеленський. Після смерті Дмитра його наречена Аліна Михайлова закликала підписати петицію про створення Національного Пантеону Героїв.
Раніше наречена Дмитра Коцюбайла розповіла, про день загибелі коханого. Дівчині довелося самотужки рятувати життя Да Вінчі.
Нагадаємо, українська акторка театру і кіно Ада Роговцева пропонує перейменувати одну з вулиць у Печерському районі Києва на честь загиблого воїна Дмитра Коцюбайла, відомого під псевдо Да Вінчі. Відповідну петицію Роговцева створила на сайті Київської міської ради. Вона зазначила, що столиця має вшановувати героїв, які віддали своє життя за Україну.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими