Серед країн ЄС, де українські біженці найбільш працевлаштовані, лідирує Польща з показником в 65%. Найгірша ситуація з зайнятістю наших громадян у Німеччині. Там лише 19% українських біженців виявили бажання влаштуватися на роботу.
Про це свідчать дані єврокомісаріату з питань зайнятості та соціальних прав, а також місцевих опитувань та аналітиків International migration outlook, пише PaySpace Magazine.
Сусідня Польща від лютого 2022 року прийняла до себе близько 950 тисяч українців. Серед них фіксується найвищий відсоток зайнятості — 65% працездатних осіб вже мають постійну роботу.
На другому і третьому місці за рівнем працевлаштування українських біженців знаходяться Велика Британія та Швеція. В цих країнах мають роботу 61% серед 246,8 тисяч та 56% із загальною кількістю 41,4 тисяч переселенців з України відповідно.
У Литві та Чехії знайшли місце роботи відповідно 53% та 51% серед 50,7 та 368,7 тисяч українських біженців.
Відносно стабільний рівень працевлаштування в 46% демонструють Данія, Нідерланди та Естонія.
А ось у Німеччині, Італії та Швейцарії знайти стабільну роботу українці не поспішають. Лише 19% наших співгромадян офіційно працевлаштовані в цих країнах. Низький відсоток зайнятості пов'язують з високим рівнем соцвиплат.
Аби збільшити частку зайнятості, Швейцарія планує полегшити процедуру працевлаштування. Тож найближчим часом ситуація на ринку праці в країнах ЄС може змінитися, а кількість працевлаштованих біженців зросте.
Нагадаємо, Сейм Латвії схвалив рішення продовжити ще на рік підтримку українських біженців. Крім цього держава зможе передавати нашій країні рухоме майно, що перебуває у володінні Сейму.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими