Фото: Pixabay

НБУ різко підвищив офіційний курс долара: скільки коштуватиме валюта 21 травня

Національний банк різко підняв офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також "підскочила" у ціні.

Про це свідчать дані на сайті регулятора.

Так, на вівторок, 21 травня, регулятор встановив офіційний курс долара на рівні 39,66 гривні за один долар. Офіційний курс станом на понеділок становив 39,42 гривні за один долар. На готівковому ринку курс зріс на 10 копійок — 40,00 гривні за долар.

У вівторок офіційний курс гривні до євро становитиме 43,08. У понеділок, 20 травня, офіційний курс гривні до євро становив 42,75.

Курс валют на 21 травня

Курс валют на 21 травня

Курс долара у 2024 році

Відомо, що у державному бюджеті на 2024 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 40,7 гривні. Інфляцію закладено на рівні 9,7% проти 28% у 2023 році.

Варто зазначити, що у Нацбанку підвищення курсу долара щодо гривні пов'язують з активізацією видатків від уряду, які зросли з другої половини березня, а також через вичерпування ефекту від продажу валюти задля сплати річних податків.

Своєю чергою Міжнародний валютний фонд прогнозує поступове зростання курсу долара з 2025 року. У 2027 році валюта може перетнути позначку в 50 гривень за долар.

Нагадаємо, аналітики прогнозують продовження девальвації національної валюти. За даними економістів, високий рівень міжнародних резервів означає, що НБУ й надалі може проактивно поводити себе на валютному ринку й послаблювати гривню без втрати довіри. 

Додамо, експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що в Україні курс долара станом на сьогодні повністю узгоджений Національним банком. Тому, на його думку, регулятор навряд чи підвищить цю позначку вище 40 гривень за долар до початку літа.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 20.05.2024 17:59