У міністерстві закордонних справ Словаччини назвали висловлювання Володимира Зеленського "перебільшеними". Український президент раніше різко прокоментував заяву словацького прем'єр-міністра Роберта Фіцо про відмову від постачання електроенергії до України в разі припинення транзиту російського газу, звинувативши його у співпраці з диктатором Путіним.
Цього разу відповідну заяву оприлюднило міністерство закордонних справ Словаччини.
"Ми уважно стежимо за заявами української сторони щодо висловлювань прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Ці реакції сприймаються як перебільшені. Ми рішуче відкидаємо будь-які необґрунтовані заяви про відкриття "другого енергетичного фронту", як спекулює президент України Володимир Зеленський, а також сфабриковані звинувачення в будь-якому союзі з Володимиром Путіним", — йдеться в заяві.
Відомство Словаччини також наголосило на "пріоритетності" словацько-української енергетичної співпраці.
Окрім того, у заяві повідомляється, що словацькі компанії постачають електроенергію до України винятково "на комерційній основі", оскільки країна неспроможна "фінансувати" сусідню державу.
Також у міністерстві нагадали, що Словаччина з початку війни надавала гуманітарну допомогу постраждалим в Україні та продовжуватиме це робити в межах своїх можливостей.
Однак при цьому словаки акцентували, що Україна отримує "значні доходи" від транзиту російського газу через свою територію.
"Крім того, наші українські колеги не повинні ігнорувати той факт, що російський газ, який транспортується територією України, приносить їй значні надходження, вкрай важливі для економіки країни", — заявили словаки.
Також вони додали, що Україна має "утриматися" від нібито "створення" для себе "нових противників".
"Уряд Словаччини зобов’язаний захищати насамперед стратегічні інтереси нашої країни, наших громадян і Європейського Союзу. Вона діятиме в цьому руслі незалежно від того, погодить такі заходи українська сторона чи ні", — підсумували в Міністерстві закордонних справ Словаччини.
Нагадаємо, що сьогодні Роберт Фіцо надіслав листа до очільника Європейської ради Антоніу Кошти та президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн. У ньому політик знову поскаржився на відмову Києва продовжувати транзит російського газу після 2024 року.