Рада національної безпеки Білого дому збиралася кілька разів, щоб втілити слова президента США Дональда Трампа щодо захоплення Гренландії в дії, і нещодавно направила конкретні інструкції кільком підрозділам уряду. Проте американці не планують захоплювати острів силовими методами.
Про це повідомляє The New York Times з посиланням на слова американського чиновника.
Повні деталі плану незрозумілі. Але, попри натяки Трампа на можливе застосування сили, обговорення, які проводяться Радою Безпеки, ніколи серйозно не розглядали військові варіанти, сказав чиновник.
Натомість політика наголошує на переконанні, а не на примусі, і передбачає зусилля у зв'язках з громадськістю, спрямовані на те, щоб переконати населення Гренландії, що становить 57 тисяч осіб, у тому, що їм слід подати заявку на приєднання до Сполучених Штатів.
За словами іншого джерела, поінформованого про ситуацію, радники Трампа обговорювали можливість використання реклами та кампаній у соціальних мережах для впливу на громадську думку на острові.
"Це може бути тяжка битва. На виборах минулого місяця опозиційна політична партія, яка виступає за швидку незалежність і тісніші зв'язки зі Сполученими Штатами, посіла друге місце, але набрала лише чверть голосів", — пише видання.
За словами чиновника, в інформаційну кампанію США буде включено незвичайний заклик до спільної спадщини гренландців із корінним народом інуїтів Аляски, який знаходиться на відстані майже 2500 миль. Інуїти Гренландії є нащадками людей, які мігрували з Аляски сотні років тому, а офіційна мова острова походить від діалектів інуїтів, що виникли в арктичній частині Канади.
"Радники Трампа вже почали публічно викладати свою позицію, стверджуючи, що Данія виявилася поганим зберігачем острова, що тільки Сполучені Штати можуть захистити його від зазіхань Росії та Китаю і що Америка допоможе гренландцям "розбагатіти", як висловився пан Трамп", — йдеться у статті NYT.
Адміністрація Трампа також нагадує Гренландії, що Сполучені Штати вже захищали її раніше.
Нагадаємо, 24 березня Дональд Трамп заявляв, що "багато людей" у Гренландії начебто запрошують американських посадовців приїхати до них. Вони нібито розчаровані Данією.
Також президент США Дональд Трамп заявляв, що для забезпечення міжнародної безпеки Гренландії бажано увійти до складу Сполучених Штатів Америки. Такою є тверда позиція офіційного Вашингтона.
Раніше The Washington Post, посилаючись на слова трьох обізнаних джерел, повідомив, що Білий дім готує оцінку того, у скільки обійдеться федеральному уряду встановлення контролю над Гренландією як територією. Це конкретна спроба перетворити бажання президента Дональда Трампа отримати данський острів на здійсненну політику.