У ніч на середу, 12 лютого, російські загарбники масовано атакували столицю України балістичними ракетами. У місті працювала протиповітряна та протиракетна оборона. Внаслідок влучання уламків збитих ворожих цілей одразу у кількох районах виникли пожежі.
За інформацією мера Києва Віталія Кличка, в Оболонському районі виявлено тіло загиблого. Також у тій же локації троє людей звернулися по допомогу медиків, серед постраждалих — дев'ятирічна дитина.
Станом на зараз рятувальники ліквідовують наслідки атаки в Оболонському, Святошинському та Голосіївському районах.
Загалом на місцях подій наразі працює понад 80 рятувальників та 17 одиниць пожежно-рятувальної техніки.
На нічну ракетну атаку росіян по столиці України відреагував керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він повідомив, що у Києві та на Київщині працювала протиракетна й протиповітряна оборона по балістиці ворога.
"Росія здійснила ракетний удар по Києву та Київщині, ППО /ПРО працювала по балістиці. Ось так Путін хоче завершення війни", — написав він у своєму Telegram-каналі.
Зазначимо, що напередодні на світанку росіяни також били по Україні. Тоді окупанти здійснили комбінований обстріл ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах газодобувної промисловості на Полтавщині — загалом до 19-ти крилатих, балістичних та керованих авіаційних ракет. Також ворог атакував 124-ма ударними БпЛА типу Shahed та дронами-імітаторами інших типів із напрямків.
Зокрема, вранці 11 лютого окупанти вдарили по об'єкту газовидобутку ДТЕК на Полтавщині. Станом на зараз об'єкт не працює, фахівці оцінюють руйнування і пошкодження.
Нагадаємо, на початку лютого агентство Reuters з посиланням на джерела повідомляло, що ракети KN-23, які Росії передала Північна Корея, почали влучати точніше. Така тенденція спостерігається з кінця грудня 2024 року. На думку джерел Reuters, покращення точності наведення ракет могло відбутись через заміну навігаційної системи на нову або ж покращення механізмів управління у польоті.