
У державному бюджеті України на 2026 рік на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, закладено близько 27 мільярдів гривень.
Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики, сім’ї та єдності України. Загальна сума складається з 2,2 мільярда гривень на соціальні виплати та 24,5 мільярда гривень на пенсійне забезпечення постраждалих. За даними міністерства, нині на обліку перебуває понад 1,25 мільйона осіб, які мають статус постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
У межах державних програм громадяни отримують:
З 1 березня 2026 року підвищено мінімальні пенсії по інвалідності, пов’язаній із наслідками катастрофи:
Також зросла щомісячна доплата для пенсіонерів, які не працюють та проживають у зонах радіаційного забруднення — до 2 595 гривень.
Окремо фінансується безоплатне харчування дітей постраждалих, а також компенсації для тих, хто не має доступу до шкільного харчування. За перші місяці 2026 року такі виплати отримали понад 21 тисяч осіб.
Уряд також продовжив експериментальний проєкт із підтвердження місця проживання в забруднених зонах, що дозволяє спростити доступ до соціальних гарантій.
"Міністерство соціальної політики, сімʼї та єдності України наголошує, що забезпечення соціального захисту громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, залишається одним із пріоритетів відомства", — йдеться у відомстві.
Нагадаємо, від 1 березня 2026 року в Україні збільшилися мінімальні пенсійні виплати для осіб з інвалідністю серед учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Додамо, раніше у Greenpeace Україна попередили про ризик обвалу саркофага Чорнобильської атомної електростанції.