
У понеділок, 5 січня, президент Володимир Зеленський підписав низку указів, що стосуються кадрового підсилення його команди та стратегічного напрямку економічного розвитку. Йдеться про призначення на нові посади для Сергія Кислиці та Христини Фріланд.
Про це йдеться на сайті президента України. Згідно з офіційними документами, на посаду першого заступника керівника Офісу президента призначено Сергія Кислицю, який раніше представляв Україну на міжнародній арені.
Сергій Кислиця — один із найвпливовіших українських дипломатів, який з 2020 року очолював постійне представництво України при ООН. Він став символом української культурної та жорсткої дипломатії на світовій арені, прославившись своїми гострими та інтелектуальними виступами в Раді Безпеки, де він послідовно викривав російську агресію. До роботи в Нью-Йорку Кислиця протягом шести років обіймав посаду заступника міністра закордонних справ України, маючи за плечима загалом понад 30 років досвіду в системі МЗС.
Окрім цього, глава держави залучив до команди іноземну експертку, призначивши Христину Фріланд радником президента з питань економічного розвитку на позаштатній основі.
Христина Фріланд — відома канадська політикиня, журналістка та щира прихильниця України, яка має українське коріння. До призначення радницею Володимира Зеленського вона обіймала найвищі посади в уряді Канади, зокрема була віце-прем'єр-міністеркою, міністеркою фінансів та очільницею МЗС. До політичної кар'єри Фріланд здобула світове визнання як фінансова журналістка та редакторка у таких виданнях, як Financial Times, The Globe and Mail та Reuters. Вона вважається однією з провідних архітекторок західних санкцій проти Росії та має глибоку експертизу в питаннях глобальної економіки.
Нагадаємо, 4 січня Володимир Зеленський провів співбесіди з кандидатами на посади голів п'яти обласних військових адміністрацій. Кадрові зміни відбудуться вже найближчим часом.