1 049 день війни
Особовий склад
800 010
Танки
9 710
Артилерія
21 710
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
330
БПЛА
21 708
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,08
42,35
43,33
43,7
Обговорили безпеку у Чорному морі та Сирію: Сибіга провів розмову з главою МЗС Туреччини
Андрій Сибіга. Джерело: МЗС України

Обговорили безпеку у Чорному морі та Сирію: Сибіга провів розмову з главою МЗС Туреччини

У суботу, 4 січня, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову зі своїм турецьким колегою Хаканом Фіданом. Вони, зокрема обговорили безпекову ситуацію у Чорному морі та Сирію.

Про це український дипломат повідомив у своїй соцмережі X.

Сибіга зазначив, що з турецьким колегою він обговорив двосторонній порядок денний, ситуацію на фронті, безпеку в Чорному морі, ситуацію на Близькому Сході та Сирії.

"Домовилися про скоординовані зусилля для подальшого зміцнення нашого стратегічного партнерства", — йдеться у повідомленні Сибіги.

Позиція Туреччини щодо війни в Україні

Турецька Республіка, як і більшість мусульманських країн, офіційно дотримується нейтральної позиції відносно російсько-української війни.

Проте, на відміну від Саудівської Аравії, Ірану, ОАЕ, Єгипту та інших лідерів ісламського світу, нейтралітет Туреччини є позитивно маркованим для України. Про це свідчать закриття Анкарою протоків для проходу російських ВМС у Чорне море, ініціативи Туреччини з організації українсько-російського переговорного процесу, спонукання НАТО та ООН до більш рішучої підтримки України, а також визнання російських дій неспровокованою агресією. Поряд з цим, кризовий стан сучасної турецької економіки та енергетична залежність від РФ не дозволяють Туреччині у повному обсязі підтримати антиросійські санкції та відмовитись від співробітництва з Москвою у військовій сфері.

Раніше очільник турецького МЗС Хакан Фідан також повідомляв, що Анкара працюватиме над безпечним і добровільним поверненням сирійських мігрантів.

Туреччина приймає близько трьох мільйонів мігрантів і біженців зі Сирії, що робить її державою, яка прихистила найбільше сирійських громадян, які покинули країну через громадянську війну.

Нещодавно повідомлялось, що Туреччина відкриває на кордоні зі Сирією пункт пропуску "Яйладагі", щоб створити умови для безпечного та добровільного повернення мільйонів сирійських мігрантів, яких приймає країна. Він через бойові дії був закритий з 2013 року.

Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни заявляли, що падіння режиму Башара Асада у Сирії, який був при владі більш ніж 20 років, є стратегічною політичною поразкою для країни-агресорки Росії.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама