У понеділок, 30 грудня, під час візиту очільника Міністерства закордонних справ України Андрія Сибіги до Дамаска було проведено переговори з керівництвом сирійської адміністрації, лідером країни Ахмадом аш-Шараа та реалізовано інші важливі зустрічі.
Таку заяву зробив Андрій Сибіга за підсумками переговорів у Дамаску.
Як зазначив глава українського МЗС, під час візиту до Сирії він провів перемовини з:
Посадовець наголосив, що Київ готовий допомагати народу Сирії, адже зацікавлений у співпраці між державами.
"Ми обіцяли підтримку продовольчої безпеки та втілюємо обіцянку в короткі терміни. Завтра до Сирії прибудуть понад два десятки вантажівок, які доставлять 500 тонн українського борошна в межах гуманітарної програми "Зерно з України", — сказав очільник МЗС й запевнив, що загалом Україна спроможна доставити у рази більше.
У складі делегації, яка прибула до Сирії, також присутній очільник Міністерства аграрної політики й продовольства України Віталій Коваль. Саме цей факт, як вважає Сибіга, свідчить про серйозність намірів України розвивати співпрацю у цій сфері між державами.
Андрій Сибіга зазначив, що під впливом Москви режим диктатора Башара Асада визнав спробу РФ анексії Криму та тимчасове захоплення частин Донецької та Луганської областей. У відповідь Київ розірвав дипломатичні відносини із Дамаском.
Проте, якщо ж оновлена Сирія поважатиме міжнародне право, а саме територіальну цілісність й суверенітет України — Київ готовий до відновлення дипломатичних відносин, діалогу й роботи дипломатичних установ.
"Ми готові та чекаємо на кроки сирійської сторони. Відновлення дипломатичної присутності дозволить наростити торгівлю, співпрацю у сферах науки та технологій, культури та освіти. Зокрема сьогодні я повідомив, що ми готові відновити навчання сирійських студентів в Україні", — сказав Сибіга.
Посадовець нагадав, що це перший візит офіційної делегації України до Сирії за багато років, що свідчить про "готовність відкрити нову сторінку у двосторонніх відносинах з Сирією".
"Йдеться про можливе створення спільних підприємств, налагодження виробництва промислових та продовольчих товарів, обмін технологіями, взаємодію у сферах кібербезпеки та захисту інформації", — резюмував очільник Міністерства.
Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова допомогти Сирії не допустити продовольчої кризи, а також стабілізувати ситуацію у країні.
Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни заявляли, що падіння режиму Башара Асада у Сирії, який був при владі більш ніж 20 років, є стратегічною політичною поразкою для країни-агресорки Росії.
Також прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Кремль намагається вийти на контакт із Сирією, щоб забезпечити безпеку військових баз.
За даними ISW, російська влада продовжує створювати правову основу для виключення Талібану та Хаят Тахрір аш-Шам (ХТШ) з офіційного списку заборонених терористичних організацій свого уряду.