Кирило Буданов. Джерело: gur.gov.ua

Обмін військовополоненими все ж відбудеться, – Буданов

Найближчим часом обмін військовополоненими між Україною та Росією все ж відбудеться. Наразі українська сторона робить все для цього.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Життя наших людей — військовослужбовців чи цивільних - не має бути в небезпеці. І в тих жахливих умовах, в яких їх там утримують. Все що можна робити — ми зробимо. Я певен, що найближчим часом обмін все ж таки відбудеться", — заявив він.

Керівник Головного управління розвідки додав, що Україна з часом дізнається, що сталося з епізодом щодо авіакатастрофи Іл-76 і начебто військовополонених на борту.

Україна та Росія з початку повномасштабної війни провели низку обмінів військовополоненими. Зі серпня 2023 року Москва заморозила обмін полоненими з Україною. Проте 3 січня між Україною та Росією пройшов найбільший обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення. Україні вдалося повернути додому 230 захисників.

Україна та Росія 24 січня мали провести 50 обмін полоненими, але його зірвало падіння літака Іл-76 під Бєлгородом. Росіяни заявили, що на борту літака нібито перебували десятки українських полонених. Але Україна не підтверджує це.

Що відомо про падіння літака Іл-76 у РФ

У середу, 24 січня, в Росії впав військовий літак Іл-76. Авіакатастрофа сталася у Бєлгородській області Російської Федерації. Точної причини авіатрощі у Росії поки не розкривають.

Водночас російські пропагандисти почали вигадувати свої "версії". У міноборони РФ заявили, що літак упав, але нібито "на борту перебували 65 полонених українських військовослужбовців", а також шість членів екіпажу та троє осіб, які супроводжували.

Своєю чергою омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що список військовополонених, які нібито перебували на борту військового літака Іл-76, який розбився у Бєлгородській області 24 січня, містить "неточності".

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що обставини катастрофи ще встановлюються, але українська сторона на Раді безпеки ООН "могла б розповісти, як усе це сталося". 

25 січня стало відомо, що Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання на запит Росії через катастрофу військово-транспортного літака Іл-76. Раніше Франція, яка нині головує у Радбезі ООН, відмовила Росії у цьому запиті.

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі прокоментував авіатрощу та наголосив, що Сполучені Штати Америки наразі не можуть підтвердити, чи перебували українські військовополонені на борту літака Іл-76. Кірбі зауважив, що Білий дім намагається отримати більше інформації щодо інциденту з Іл-76.

Нагадаємо, заступниця генерального секретаря ООН Розмарі Дікарло під час засідання Ради Безпеки ООН заявила, що наразі експерти не можуть встановити, чи перебували українські військовополонені на борту збитого у Бєлгородській області літака Іл-76.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 27.01.2024 21:38