1 225 день війни
Особовий склад
1 022 090
Танки
10 985
Артилерія
29 794
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 013
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Оборонна допомога від США: у Міноборони зробили заяву щодо призупинення постачання зброї
Фото ілюстративне. Джерело: "Мілітарний"

Оборонна допомога від США: у Міноборони зробили заяву щодо призупинення постачання зброї

У Міністерстві оборони України заявили, що не отримували офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання оборонної допомоги зі Сполучених Штатів Америки. 

Як повідомили у прес-службі Міноборони, українська сторона звернула увагу на повідомлення щодо затримки постачання певних елементів виділених раніше пакетів оборонної допомоги від Сполучених Штатів та зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань.

"Україна не отримувала офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги, тож виходимо з фактичних даних та перевіряємо деталі по кожному елементу в постачанні", — зазначили у міністерстві.

У Міноборони запросили телефонну розмову з американськими колегами й наголосили, що про результати контактів з американськими партнерами буде додатково повідомлено.

"Окремі особи в Україні, які наразі дають публічні коментарі щодо цієї ситуації, з обʼєктивних причин не володіють всіма фактичними даними. Прохання звертати увагу на офіційну та перевірену інформацію від надійних джерел", — додали у Міноборони.

У міністерстві зауважили, що для України критично важливо зберігати стійкість, безперервність та прогнозованість у наданні погодженої оборонної допомоги. Насамперед йдеться про допомогу у сфері систем протиповітряного захисту. 

"Ми вдячні Сполученим Штатам за всю підтримку і високо цінуємо зусилля американських партнерів, що спрямовані на досягнення справжнього миру. Наголошуємо, що шлях до припинення війни лежить через послідовний та спільний тиск на агресора, а також через сталу підтримку України", — наголосили у Міноборони.

Зауважимо, що про призупинення постачання Україні озброєння у вівторок, 1 липня, оголосила речниця Білого дому Анна Келлі. За її словами, відповідне рішення було ухвалено через те, що нібито запаси Сполучених Штатів Америки вичерпалися за останні роки.

Наразі Пентагон призупинив постачання Україні такого озброєння:

  • перехоплювачів Patriot — ракети класу "земля-повітря" дальнього радіуса дії;
  • ракет Stinger — переносні ракети ППО класу "земля-повітря", ближній радіус;
  • ракет AIM — ракети класу "повітря-повітря", встановлюються на літаки, також застосовуються для боротьби з повітряними цілями;
  • 155-мм гаубичних боєприпасів — артилерійські снаряди, які використовуються для ударів по наземних цілях;
  • ракет Hellfire — керовані ракети "повітря-земля", протитанкові або для ударів по укріплених цілях;
  • GMLRS (Guided Multiple Launch Rocket System) — високоточні ракети для РСЗВ HIMARS, завдають ударів по наземних цілях;
  • гранатометів — ближній бій, теж проти наземних цілей.

Нагадаємо, у середу, 2 липня, Міністерство закордонних справ України викликало тимчасово повіреного у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Джона Гінкеля. Головна причина — військова допомога Америки.

У МЗС зауважили, що зустріч із Джоном Гінкелем провела заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца, яка висловила вдячність США за надану з початку повномасштабного вторгнення Росії підтримку та наголосила критичній важливості продовження постачань виділених раніше оборонних пакетів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама