1 236 день війни
Особовий склад
1 033 930
Танки
11 016
Артилерія
30 243
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 194
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
45 511
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Один з ключових союзників не купуватиме американську зброю для України
Фото: соцмережа X Петра Фіали

Один з ключових союзників не купуватиме американську зброю для України

Чехія не купуватиме американську зброю в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа для подальшої її передачі Україні. Прага зосередиться на постачання Києву боєприпасів.

Таку заяву зробив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, пише Publico.

Видання нагадує, що президент США Дональд Трамп пообіцяв, що Америка братиме участь у постачанні зброї Києву. Це буде угода, за якою європейські союзники купуватимуть зброю у США та зможуть передати свої запаси Україні. Кілька держав, на чолі з Німеччиною, приєдналися до проекту. Проте Чеська Республіка не буде серед них, як підтвердив Publico прем'єр-міністр Петр Фіала.

За словами генерального секретаря НАТО Марка Рютте, перша партія постачань міститиме "величезну" кількість озброєння, зокрема системи ППО, ракети та артилерійські боєприпаси. За словами Фіали, Чеська Республіка зосереджується на власній ініціативі щодо боєприпасів.

Трамп заявив, що обладнання, зокрема системи Patriot, буде відправлено дуже скоро, і країни НАТО зможуть використовувати нещодавно закуплену зброю на своїх складах, щоб замінити ту, яку вони відправили на допомогу Україні.

Глава Білого дому похвалився, що всю угоду оплатять європейські країни, а не США. 

"Ракети Patriot прибудуть до України протягом кількох днів", — сказав Трамп.

За словами Рютте, Німеччина, Велика Британія, Фінляндія, Данія, Швеція, Норвегія, Нідерланди та Канада хочуть взяти участь в озброєнні України. 

"Вони всі хочуть брати участь. І це лише перша хвиля. Буде ще більше. Ми працюватимемо в рамках систем НАТО, щоб переконатися, які пакети озброєння потрібні українцям", — сказав Генеральний секретар НАТО.

Союзники по НАТО також приєдналися до чеської ініціативи щодо боєприпасів, серед основних донорів — Нідерланди та Данія. Це забезпечило Україні близько 1,8 мільйона артилерійських боєприпасів, і їх кількість зростатиме. Однак Прага не приєднається до проекту Трампа, головною рушійною силою якого є Німеччина.

"Чеська Республіка зосереджується на інших проектах та способах допомоги Україні, наприклад, через ініціативу щодо боєприпасів. Тому на цей момент ми не розглядаємо можливість приєднання до цього проекту", — заявив Publico прем’єр-міністр Петр Фіала.

Нагадаємо, раніше в одній зі своїх перших заяв Дональд Трамп зазначив, що готовий запровадити вторинні санкції проти РФ та її союзників, якщо не вдасться укласти угоду щодо перемир'я в Україні протягом 50 днів.

Також президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пообіцяв надати Україні 17 систем Patriot, які необхідні для боротьби з ворожими ударами. Системи протиповітряної оборони вже готові до відправлення.

Цікаво, що під час діалогу з журналістами 14 липня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригадав, як провів "чудову" розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Але одразу по її завершенні на Київ полетіли ракети.

Варто зазначити, що американський президент Дональд Трамп наголосив, що Сполучені Штати закінчать війну між Російською Федерацією та Україною. Проте, суттєві втрати будуть з обох сторін.

Раніше високопоставлений російський політик — заступник голови Ради Федерації Костянтин Косачов заявив, що "наші настрої зовсім не залежать" від погроз Дональда Трампа щодо 100-відсоткових тарифів, якщо Росія не погодиться на угоду про припинення війни в Україні.

За даними Reuters, російський диктатор Володимир Путін має намір продовжувати бойові дії в Україні, доки Захід не погодиться на його умови миру, не злякавшись погроз Дональда Трампа щодо посилення санкцій, а його територіальні вимоги можуть розширитися в міру просування російських військ.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама