1 141 день війни
Особовий склад
927 580
Танки
10 576
Артилерія
25 912
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 127
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 973
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Парламент ратифікував Римський статут: чому це важливо
Фото: ВРУ

Парламент ратифікував Римський статут: чому це важливо

У середу, 21 серпня, Верховна Рада України підтримала ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду. 

Про це повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

За його словами, законодавчу ініціативу №0285 підтримав 281 нардеп.

"Народним депутатам перед голосуванням передали листи підтримки від Генштабу та Буданова. Дуже важка дискусія була під час розгляду. Було багато виступів і за і проти", -- зазначив нардеп.

Що таке Римський статут

Міжнародний договір, на підставі якого заснований Міжнародний кримінальний суд. Його підписали 137 держав світу, включно з Україною. Проте, ратифікували лише 124.

Документ визначає чотири основні міжнародні злочини: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії.  Відтак, Міжнародний кримінальний суд може переслідувати людей за такими обвинуваченнями.

Чому ратифікація Римського статуту є важливою для України

Варто зауважити, що Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але не ратифікувала його, хоча після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у 2014 році ратифікація цього документу є одним із прямих міжнародних зобов'язань України.

Проте відтепер Україна повністю долучиться до Міжнародного кримінального суду (МКС), який розслідує воєнні злочини, геноцид і злочини проти людяності. Після набрання чинності для України Римським статутом Україна набуде повноправного членства в Міжнародному кримінальному суді та братиме участь у роботі Асамблеї держав — учасниць Римського статуту, зможе подавати кандидатури для обрання суддів та прокурорів Міжнародного кримінального суду

Натомість документ передбачає, "Україна не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду стосовно її громадян щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту".

Додамо, що ратифікація Римського статуту було одним із зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Нагадаємо, 15 серпня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про ратифікацію Римського статуту Міжнародного Кримінального Суду

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама