Петро Цигикал: На кордоні можна навести порядок, лише маючи відповідне законодавче підґрунтя

08 ГРУДНЯ 2017 12:59

Нинішнього року у Верховної Раді фактично залишається лише один сесійний тиждень. Учора був схвалений державний бюджет України на 2018 рік і це є великим позитивом для усієї країни. В той же час впродовж минулого і нинішнього року від суб’єктів законодавчої ініціативи до комітетів Верховної Ради надходила низка законопроектів, у розробці яких активну участь брала і Державна прикордонна служба України, але їхній розгляд так і не дійшов логічного завершення. Ці ініціативи стосуються посилення відповідальності за контрабанду та незаконний перетин кордону, упорядкування питань земель поблизу кордону та окремих аспектів реадмісії. Про це в себе на сторінці у Facebook написав Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал, повідомляє TrueUA.

Він зазначив, що проект Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону» (реєстр. № 6777 від 21.07.2017), та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення охорони державного кордону України» (реєстр. № 7106 від 11.09.2017).

«Законопроекти пропонують схожі зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про державний кордон України» щодо визначення розмірів земельних ділянок, які надаються органам Державної прикордонної служби України для будівництва та утримання інженерно-технічних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій та інших об’єктів прикордонної інфраструктури», – написав Петро Цигикал.

Також очільник прикордонного відомства згадав про проект Закону України «Про внесення змін до КУпАП та деяких інших законів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави» (реєстр. № 5442). Документ навіть пройшов друге читання. «Законопроектом визначається: значне збільшення санкцій за вчинення правопорушень, передбачених ст.ст. 185ʼ10, 203, 204ʼ1 та 204ʼ2 КУпАП; удосконалення норми щодо заборони в’їзду в Україну іноземцям та ОБГ, які незаконно перебували на ТОТ і ОРДЛО; надання прикордонникам права носити на форменому одязі та закріплювати на транспортних засобах відео-реєстратори та багато інших корисних ініціатив», – наголосив Петро Цигикал.

Крім того Голова Держприкордонслужби звернув увагу на проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо криміналізації контрабанди алкогольних напоїв, тютюнових виробів (реєстр. №3254). «Законопроект передбачає суттєве підвищення відповідальності за контрабанду товарів. У визначених випадках законопроект передбачає позбавлення волі за контрабанду, вчинену у великих розмірах на термін до 7 років», – наголосив Петро Цигикал.

Він також додав, що його прийняття дозволило б суттєво підвищити рівень протидії протиправній діяльності на кордоні.

«Впевнений, що навести порядок на кордоні можна, лише маючи відповідне законодавче підґрунтя. Прийняття цих законопроектів дозволило б і прикордонникам, і іншим правоохоронцям зробити наш кордон справді захищеним від злочинних посягань та намірів», – резюмував очільник прикордонного відомства.

Суспільство, 08.12.2017 12:59