Сьогодні відійшов у засвіти Микола Козюбра — професор кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права, доктор юридичних наук, професор, керівник Могилянської докторської програми "Право", суддя Конституційного суду України у відставці, один з авторів Конституції України.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Національного університету "Києво-Могилянська академія".
"Пішла з життя людина, яка присвятила себе праву, освіті та служінню суспільству. Вплив Миколи Івановича на розвиток правничої освіти, науки, практики та законодавства неможливо переоцінити. Він був мудрим вчителем декількох поколінь правників, його наукові праці формували українське право", — йдеться в повідомленні.
Там додали, що він був не лише видатним ученим і викладачем, а й Людиною, яка вміла надихати та вести за собою.
"Його мудрість і глибока відданість справі залишили слід у серцях багатьох. Світла пам’ять", — зазначили в Києво-Могилянській академії.
Про час і місце прощання з Миколою Івановичем повідомлять додатково.
Микола Козюбра народився 28 листопада 1937 року в селі Тетерівка Жашківського району Черкаської області. 1961 року закінчив юридичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Працював в органах МВС УРСР, обіймаючи посади оперуповноваженого дізнання, слідчого, старшого слідчого на Вінниччині та в Києві. Протягом 1967-1990 років працював в Інституті держави та права імені Корецького.
З 1990 по 1996 — завідувач кафедри теорії та історії держави та права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 1996 по 2003 — суддя Конституційного суду України. З 2003 року працював в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".
Микола Козюбра — один з найавторитетніших науковців-конституціоналістів в Україні. Він розробляв основний закон 1996 року та працював суддею Конституційного суду в його першому складі.
Нагадаємо, нещодавно представниця комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз зазначала, що готовність до територіальних поступок і, відповідно, зміни до Конституції України є неприйнятними. Це стосується й питань національної безпеки, й міжнародного права.