1 178 день війни
Особовий склад
971 690
Танки
10 825
Артилерія
27 908
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 123
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Раді пояснили, чи може Україна змінити Конституцію заради територіальних поступок
Ірина Фріз. Джерело: Facebook

У Раді пояснили, чи може Україна змінити Конституцію заради територіальних поступок

Готовність до територіальних поступок і, відповідно, зміни до Конституції України є неприйнятними. Це стосується й питань національної безпеки, й міжнародного права.

Про це заявила член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз у коментарі для "Інтерфакс-Україна".

"Останні сигнали адміністрації США, зокрема, заяви Дональда Трампа про необхідність "гнучкості" України в переговорах, можуть свідчити про зростання тиску на Київ із метою пришвидшити мирний процес за будь-яку ціну. Ідеї щодо змін до Конституції України або готовності до територіальних поступок є абсолютно неприйнятними — як погляду національної безпеки, так і міжнародного права", — зазначила вона.

За словами депутатки, будь-які зовнішні вимоги щодо зміни Конституції, зокрема, в частині статусу тимчасово окупованих територій, є прямим втручанням у внутрішні справи України.

"Подібні кроки підривають легітимність української держави, створюють прецедент впливу ззовні на наш основний закон і можуть призвести до внутрішньої політичної дестабілізації", — наголосила Фріз.

Вона також зазначила, що розмови про можливість територіальних поступок суперечать ключовим принципам міжнародного права.

"Територіальна цілісність є основою суверенітету держави. Якщо Україна погодиться на такі умови, то це означатиме не мир, а прецедент безкарної агресії, яка може повторитися в майбутньому — вже не лише проти України", — наголосила народна депутатка.

Фріз зауважила, що позиція України має залишатися принциповою: жодних змін до Конституції, жодних "компромісів" на користь агресора.

"Перемовини можуть відбуватися лише в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року без легалізації жодної форми анексії", — впевнена вона.

На думку Фріз, зараз Україна має інтенсифікувати роботу з Конгресом США, залучаючи до діалогу проукраїнські групи підтримки як серед демократів, так і республіканців, щоби зберегти двопартійну підтримку.

"Необхідно також показати внутрішню єдність, залучаючи представників парламенту, опозиції, громадянського суспільства до вироблення єдиної позиції щодо перемовин і реагування на зовнішній тиск", — вважає вона.

За словами депутатки, крім того, необхідно посилити інформаційну дипломатію, пояснюючи міжнародним партнерам, що примушення України до територіальних поступок суперечить не лише українським інтересам, але й глобальним принципам стабільності та безпеки.

"Будь-який мир, який досягається шляхом шантажу або тиску, — це не мир, а лише короткочасна ілюзія, яка не гарантує безпеки ні Україні, ні світу", — підсумувала Фріз.

Нагадаємо, що, за інформацією аналітиків американського Інституту вивчення війни, Кремль намагається отримати поступки від президента США Дональда Трампа щодо припинення війни. Росія та Путін активно відстоюють свої інтереси стосовно пропозицій.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама