Відсутність рішення саміту Європейського Союзу у грудні щодо початку переговорів про вступ України до європейської спільноти стала б перемогою російського диктатора Володимира Путіна.
Таку думку після переговорів з президентом Європейської ради, які відбулися у Києві за присутності президента Молдови, висловив президент України Володимир Зеленський, пише "Європейська правда".
Президент не став спростовувати імовірність того, що у грудні саміт ЄС може відмовитися розпочинати переговори з Україною. Зеленський також наголосив, відмова Євросоюзу матиме далекосяжні наслідки.
"Дуже хотілося б, щоб ми не грали на руку Росії. Якщо не буде об’єднання Європи навколо настільки важливого рішення, то після такого можуть "ламатися" й інші рішення — щодо допомоги Україні, щодо санкційного тиску, щодо фінансової допомоги. Це — великий виклик для всіх, не тільки для України", — сказав глава держави.
Утім Зеленський підкреслив, що наразі негативне рішення не ухвалене. Він також відзначив, що є побоювання не лише щодо позиції Орбана.
"Головне — нам виконувати те, що заплановано. Є сім рекомендацій, ми повинні їх повністю зробити, щоби до нас не було жодних питань", — додав президент України.
За даними Reuters, початок перемовин щодо вступу України у Євросоюз може бути перенесений на пізніший термін. Раніше його планували ухвалити у грудні 2023 року на саміті ЄС у Брюсселі.
Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що темп переговорів щодо вступу України до Євросоюзу залежить від швидкості реформ. За її словами, тепер політичне рішення щодо початку переговорів має схвалити Єврорада. Це заплановано на грудень 2023 року.
Своєю чергою заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква повідомив, що переговори про вступ до Європейського Союзу Україна планує офіційно розпочати на початку 2024 року.
Глава уряду Денис Шмигаль у Facebook заявив, що менше ніж за півтора року Україна реалізувала низку важливих реформ, а також Кабмін провів селф-скринінг законодавства. Наступним кроком є підготовка до кінця року Національної програми адаптації законодавства України до актів права (acquis) ЄС. За його словами, з кожним днем Україна постійно наближається до повноцінного членства в ЄС.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими