Вибори нового президента Української асоціації футболу (УАФ) запланували на 25 січня, єдиним кандидатом є легендарний Андрій Шевченко. Зараз він працює над формуванням команди, яка керуватиме асоціацією. За чутками, при владі можуть залишитися старі функціонери, які "засвітилися" в корупційних скандалах. Зокрема, "сірий кардинал" Вадим Костюченко.
Про це повідомив "СтопКор". Як відомо, наразі чинний президент УАФ перебуває в СІЗО у зв’язку з корупційними звинуваченнями. Однак його "права рука" Вадим Костюченко продовжує залишатися при владі та нарощувати власні статки. Ба більше, не виключено, що він стане заступником Андрія Шевченка у новому керівництві українського футболу.
"Завищення вартості будівельних робіт, виведення грошей в офшори, змова з детективами НАБУ та перешкоджання законній діяльності журналістів — це лише декілька задокументованих фактів із вітчизняних і міжнародних карних справ, до яких дотичні президент УАФ Андрій Павелко та члени його команди. Суми, що фігурують у цих провадженнях, вражають: від 6,4 до майже 100 мільйонів гривень", — йдеться в повідомленні.
Однак під слідством опинилися лише деякі футбольні функціонери. А, наприклад, Вадим Костюченко не лише на волі, але й зберіг свою посаду та продовжує багатіти під час війни. До того ж він робить усе, щоби долучитися до нової команди Андрія Шевченка.
У широких футбольних колах Костюченко відомий підробкою свого диплома та кримінальною справою щодо цього. Ще одна справа стосовно нього відкрита за підозрою у завищенні ціни під час купівлі землі під будівництво заміської тренувальної бази для національних збірних. Попри це, зараз Костюченку особисто займається передачею владних повноважень новому президенту УАФ.
У футбольних кулуарах його називають "сірим кардиналом", кажуть, що жодна серйозна справа, яка стосується українського футболу, не проходить повз нього. Серед іншого — це контроль арбітрів, вплив на клуби, змови з місцевими федераціями й інше. За керівництва Андрія Павелка Костюченко отримав одну з найвищих посад в організації — першого віце-президента.
Як зафіксували розслідувачі "СтопКору", елітний котедж Вадима Костюченка, розташований у селі Вишеньки на Київщині, тільки набирає обертів будівництва під час повномасштабного вторгнення.
"На відзнятих репортерами кадрах можна побачити покинуту на дорозі техніку, а саме бетонозмішувальний апарат і лопати, які, ймовірно, залишили наймані працівники. Тут проводили роботи з оформлення фасаду. А ще варто звернути увагу на дорогу до маєтку: її не так давно грейдерували, тобто готували до вкладання асфальтного покриття", — зазначили журналісти.
Вони додали, що земельна ділянка під обійстям сягає майже 28 соток. А площа будинку у стилі хай-тек — 460 квадратів. За даними сайтів з продажу нерухомості, вдвічі менші будинки поблизу коштують від 10 мільйонів гривень.
Оскільки точна вартість котеджу невідома, можна порахувати приблизно, скільки коштів витратили на будівництво на теперішній момент. Аби залити бетоном площу для 2 800 квадратних метрів, за актуальними даними сайтів виконавців будівельних робіт, може знадобитись майже 2,5 мільйона гривень.
Облаштування домівки у стилі хай-тек обходиться приблизно у 500 доларів за квадрат. У випадку Вадима Костюченка їх аж 460 — виходить 230 тисяч доларів або 8,5 мільйона гривень. Тож сумарно виходить близько 11 мільйонів гривень. І це лише те, що можна оцінити візуально.
До того ж, за даними медіа, на додаток до будинку перший віце-президент УАФ, імовірно, "прихопив" ще й декілька соток державного лісу — так само як і його колишній керівник Павелко.
У листопаді 2019 року Генеральна прокуратура повідомила, що проти президента УАФ Андрія Павелка відкрито п’ять кримінальних справ. Усі вони пов’язані з підозрою у розкраданні коштів на будівництві футбольних полів. А вже у листопаді 2022-го Печерський суд постановив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до Павелка та генерального секретаря УАФ Юрія Запісоцького на два місяці із заставою у 9,88 мільйона гривень.
А ось Вадим Костюченко вийшов сухим із води. Хоча саме він був підписантом договорів про купівлю земельних ділянок для бази національних збірних у Княжичах, де за договором сума — 8 мільйонів гривень, а у ФІФА на ці потреби просили 2,5 мільйона доларів.
Тож потрапить Вадим Костюченко, якого в українському футболі вже впродовж тривалого часу вважають "токсичним персонажем", до нової команди Андрія Шевченка в керівництві Української асоціації футболу, дізнаємося вже до кінця місяця.
Нагадаємо, що 20 листопада у Львові суд продовжив арешт голові Української асоціації футболу Андрієві Павелку. Міру запобіжного заходу продовжили ще на два місяці.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими