Посол США в Україні Бріджит Брінк серйозно розмірковує над тим, чи варто їй піти зі своєї посади та залишити дипломатичну службу найближчими тижнями.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційного представника США та два інші джерела, знайомі із ситуацією. Цей крок внесе нову невизначеність у відносини між Вашингтоном та Києвом.
Брінк була висунута на цю посаду колишнім президентом Джо Байденом і обіймала посаду посла у Києві з травня 2022 року. Джерела повідомили, що вона залишить свою посаду за власним бажанням. Держдепартамент поки що не прокоментував цю інформацію.
"Брінк стане одним із найвищих кар'єрних дипломатів, які залишили Державний департамент з того часу, як президент Дональд Трамп обійняв посаду 20 січня", — пише видання.
Як зазначає Reuters, вона приєднається до інших ветеранів з багаторічним досвідом роботи, які підуть, наприклад, до третього за значущістю співробітника агентства Джона Басса, який пішов у відставку в січні.
"Її відхід відбудеться у той момент, коли адміністрація Трампа спробує укласти угоду між Україною та Росією, щоб покласти край війні, яка почалася з повномасштабного вторгнення Москви у 2022 році. За останні тижні Вашингтон намагався реалізувати дві обмежені угоди про припинення вогню — одну з енергетичної інфраструктури та одну в Чорному морі, — але обидва провалилися", — йдеться у повідомленні Reuters.
Також незрозуміло, хто обійме посаду посла США в Україні. Чиновник США та інша людина, знайома із ситуацією, повідомили, що розглядається кандидатура Кріса Сміта, заступника помічника держсекретаря зі Східної Європи, політики та регіональних питань у Бюро у справах Європи та Євразії. Раніше Сміт обіймав посаду заступника глави місії у посольстві США у Києві з 2022 по 2023 рік.
Брінк, яка курувала перехідний період між двома адміністраціями з абсолютно різною політикою щодо України, нещодавно піддалася критиці в Україні за її відповідь на російський удар, який припав по дитячому майданчику в рідному місті президента Володимира Зеленського Кривому Розі та призвів до загибелі 11 дорослих та дев'яти дітей.
На платформі соціальних мереж X Брінк опублікувала повідомлення про російську атаку, але не згадала Росію. Зеленський розкритикував посольство США, заявивши в інтерв'ю X, що її відповідь розчарувала.
"Така сильна країна, такий сильний народ, і при цьому така слабка реакція", — сказав Зеленський. "Вони навіть бояться вимовити слово "російська", коли говорять про ракету, яка вбила дітей".
Водночас видання наголошує, що немає жодних ознак того, що цей епізод став причиною можливого відходу Брінка. У той час як політичні призначенці зазвичай подають заяви про відставку, коли новий президент вступає на посаду, більшість кадрових співробітників дипломатичної служби продовжують працювати в одній адміністрації та іншій, навіть попри те, що новий президент має право призначати на ці посади нових посадових осіб.
Невідомо, чи подала Брінк офіційну заяву про звільнення, але джерела повідомили, що вона, швидше за все, піде найближчими тижнями.
Нагадаємо, посол Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк вдруге відреагувала на комбіновану атаку по Україні у ніч проти 6 квітня, згадавши цього разу про Росію.