1 138 день війни
Особовий склад
923 670
Танки
10 554
Артилерія
25 786
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 124
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 846
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Постачальників продуктів для ЗСУ оштрафували на велику суму, — Державний оператор тилу
Фото ілюстративне. Джерело: Міністерство оборони України

Постачальників продуктів для ЗСУ оштрафували на велику суму, — Державний оператор тилу

У першому кварталі 2025 року Державний оператор тилу (ДОТ), який є закупником Міністерства оборони України, наклав штрафні санкції на окремих постачальників продуктів харчування для Збройних сил України на загальну суму понад шість мільйонів гривень.

Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. Там назвали причину — виявлення фальсифікованої продукції, зокрема, молочних виробів, які не відповідали державним стандартам.

"У першому кварталі 2025 року ДОТ законтрактував харчування військовослужбовців на 21,4 мільярда гривень. Це суттєвий ресурс, і ми не маємо права допустити, щоби жодна гривня була витрачена на неякісну продукцію для ЗСУ", — наголосив директор департаменту політики у сфері закупівель Міноборони України Гліб Каневський.

За його словами, контроль якості та прозорість постачання — це не лише питання відповідального використання державних коштів, а й безпеки та довіри з боку наших військових.

"Саме тому оперативно реагуємо на порушення. Ми послідовно формуємо нову культуру відповідальності серед постачальників", — зауважив він.

Один із ключових напрямів роботи ДОТ — контроль якості та безпечності  продукції, яка постачається ЗСУ. 2025 року, з урахуванням досвіду попереднього року, у контрактах чітко розмежовано поняття "неякісного" та "фальсифікованого" товару.

За свідченнями військових, це дозволило посилити відповідальність постачальників у випадках свідомого порушення умов достачання та використання сторонніх домішок з метою економічної вигоди.

Першими товарами, які підпали під поглиблену перевірку, стали масло селянське та сир кисломолочний сичужний — найуразливіші до фальсифікації категорії.

Із 35 лабораторних випробувань 19 зразків виявилися фальсифікованими, зокрема, через вміст немолочних жирів у продукції, що є порушенням ДСТУ. Щодо шести зразків, які відібрані, ДОТ ще очікує на результати досліджень.

На підставі негативних результатів ДОТ:

  • штрафує постачальника;
  • блокує подальше постачання партії;
  • повідомляє інших контрагентів про порушення;
  • забороняє до відвантаження продукцію цієї торгової марки.

"Ми розглядаємо контроль якості не як формальність, а як інструмент реального впливу на безпеку та довіру до системи постачання. Якщо продукт не відповідає стандартам або містить ознаки фальсифікації — він не має споживатись військовими. Усі порушення фіксуються, а постачальники несуть відповідальність", — зазначила директорка програми харчування ДОТ Галина Літош.

У межах посилення контролю якості ДОТ готується перевірити інші категорії харчових продуктів, які потенційно можуть стати об’єктами фальсифікації, а також здійснити повторні перевірки тієї продукції, яка первинно мала негативні протоколи випробувань.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року Міністерство оборони України підвищило вимоги до якості низки харчових продуктів, які постачаються українським військовим. Йдеться про м'ясо птиці, рибу та молочну продукцію.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама