Голова Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький прокоментував проблему ексгумації жертв Волинської трагедії. При цьому він назвав Галичину "Східною Малопольщею".
На це звернув увагу народний депутат та колишній голова українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. У дописі на своїй сторінці у Facebook він назвав таке висловлення "жалем за втраченими територіями". В’ятрович послався на слова Навроцького, якого цитує польське видання wPolityce.
Голова польського Інституту національної пам’яті, який нещодавно став фаворитом у польської опозиційної партії "Право і справедливість" під час вибору кандидатів у президенти, коментував рішення українських колег про початок ексгумації жертв Волинської трагедії.
За його словами, це рішення нібито не стосується тих заяв, з якими зверталася до України його інституція. Натомість же ексгумацію проведуть за зверненнями приватних осіб, що Навроцький назвав "змінами у домовленостях, які українська сторона вносить без консультацій".
Після цього він висловив сподівання на те, що розглянуть і заяви від його інституту, вживши слово "Малопольща".
"Тому ми чекаємо на позитивний розгляд наших заяв українською владою, щоб ми могли розпочати роботи з пошуку та ексгумації жертв геноциду на Волині та Східній Малопольщі. Ми готові до цього в будь-який час", — зазначив він.
Скріншот цитати Кароля Навроцького в польському виданні
У своєму дописі В’ятрович зазначив, що Галичину таким терміном називали у 1922-1939 роках, а причина його запровадження була "винятково політичною".
"Так українську Галичину вписували в загальнопольський наратив, витирали її українськість", — пояснив він.
Водночас він акцентував, що використання цього терміну — "не про вшанування памʼяті за загиблими тут поляками, а про жаль за втраченим територіями, які так і не стали польськими".
Нагадаємо, що міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський уперше прокоментував непорозуміння з Володимиром Зеленським під час його візиту до Києва у вересні. Тоді між президентом і міністром виникла суперечка.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими