
Швейцaрські артисти Nemo, які є переможцями "Євробачення 2024", повернулися до Києва, попри постійні загрози обстрілів з боку Російської Федерації. Музиканти, які раніше вже допомагали "Охматдиту", натякають на нову участь в українських культурних заходах.
Про це повідомив "Дім Євробачення".
Цього разу їхній приїзд не був анонсований офіційно, проте артистів помітили разом із колегою Антоном Крамером, який поділився кадрами зустрічі в InstaStories. Поки що самі Nemo зберігають мовчання, але в музичній спільноті впевнені — приїзд пов'язаний із запрошенням їхньої близької подруги Jerry Heil.
Ще під час першого сольного виступу Nemo у жовтні 2025 року співачка запропонувала їм долучитися до її масштабного шоу у Палаці спорту, що має відбутися 4 квітня. Візит артистів за кілька днів до події лише підкріплює ці припущення.
Це вже друга поїздка швейцарців до Києва. Перший візит відбувся у жовтні 2025 року, коли вони презентували альбом Arthouse та спрямували частину зароблених коштів на закупівлю медичного обладнання для лікарні "Охматдит". Тоді перебування музикантів збіглося з масованою атакою, яку здійснила Росія по столиці.
Виконавці на власному досвіді відчули реалії українського життя, провівши ніч у бомбосховищі. Після тієї ночі артисти відкрито поділилися емоціями з іноземною аудиторією:
"Я спав в укритті готелю, а всю ніч тривав обстріл Києва. Такі ночі стали сумною реальністю для багатьох моїх українських друзів. Я дуже вдячний за всю теплоту і любов, які отримав під час перебування в сховищі. Київ — одне з найгарніших місць, які я коли-небудь відвідував", — зауважили виконавці.
Зв'язок Nemo з Україною став настільки міцним, що вони почали вивчати мову та навіть підписалися на українські Telegram-канали, які відстежують повітряні тривоги. Jerry Heil раніше розповідала, що навчала швейцарських колег базових фраз, а їхня дружба розпочалася ще під час підготовки до конкурсу в Мальме.
Перед нинішньою поїздкою музиканти залишали натяки для своєї Discord-спільноти, публікуючи деталі майбутньої подорожі. Попри те, що під час першого візиту вони описували столицю як "похмуру, але красиву" через осінню погоду, артисти завжди наголошували — бути в Україні для них принципово важливо.
Нагадаємо, у жовтня 2025 року швейцарські співаки Немо Меттлер несподівано зʼявилися у центрі української столиці.