Анджей Дуда. Джерело: Офіс президента України

Президент Польщі Дуда підписав зміни до закону про українських біженців: про що йдеться

У понеділок, 10 червня, президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на її території. Вона продовжує термін легального перебування українців у Польщі.

Про це повідомила прес-служба канцелярії президента Польщі.

Згідно з поправкою, термін легального перебування українських біженців від війни в Польщі продовжується з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025-го. Це дозволить українцям і далі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат.

Підписана поправка передбачає виплату громадянам України допомоги на виховання та допомоги "Добрий старт" залежно від того, чи вчиться дитина в польському закладі освіти, та визначає максимальний 36-місячний період, протягом якого українські учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови.

Крім того, новий польський закон передбачає, що для отримання номера PESEL українець зобов’язаний пред'явити дійсний проїзний документ, а заявку на PESEL зі статусом UKR треба буде подавати "негайно після прибуття" до Польщі.

Поправка також передбачає, що з 1 липня фінансування підтримки для громадян Польщі, які прийняли біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі договору з місцевою владою.

Закон також передбачає припинення пільг, пов'язаних із компенсацією витрат на проживання та харчування біженців, понесених приватними орендодавцями, з 1 липня. Додатково передбачається запровадити конкретні підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання громадян України.

Нагадаємо, що уряд Польщі запланував скасування частини виплат для українських біженців. Це відбудеться з 1 липня 2024 року. Крім того, українських дітей зобов’яжуть більше інтегруватися в польську освітню систему.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 10.06.2024 19:38